🌅 Počasí v červenci (Kréta)

Jaké jsou teploty a podnebí v červenci na Krétě? Červenec je pravděpodobně nejpopulárnějším měsícem z celého roku. A není se čemu divit – dětem školou povinným začínají dvouměsíční prázdniny a většina pracujících si plánuje užít zaslouženou dovolenou, na kterou celý rok čekají.

Bohužel však žijeme v mírném pásmu a tak se občas může stát, že vám dovolená v ČR i v tomto letním měsíci proprší. Pokud tak chcete mít jistotu slunečného a teplého počasí, nezbývá vám nic jiného, než za touto jistotou vyrazit. Třeba právě na řeckou Krétu!

Podnebí v červenci

Počasí na Krétě je typické středomořské. Zimy jsou tu relativně krátké, avšak velice vlhké. Naproti tomu léta jsou z pohledu našince naprosto ideální. Můžeme totiž téměř s jistotou tvrdit, že tu na deštivé počasí v červenci nenarazíte – za celý měsíc tu naprší pouhý 1 milimetr srážek, což by se dalo vyjádřit jako malá několikaminutová přeháňka. To pravé a nefalšované léto si zde tedy vychutnáte dosyta!

Graf

Počasí-Kréta-v-červenci

Krásné teplé počasí

A jak konkrétně bude toto léto vypadat? Pokud máte v oblibě teploty vysoko nad 30 °C, budete si tu připadat jako ryba ve vodě. Průměrné denní teploty se tu totiž pohybují mezi 35 – 40°C, občas dokonce překonají magickou čtyřicítku.

Noční teploty spadnou na velice příjemných 25 – 30 °C. Pokud se však chcete pohodlně vyspat, doporučujeme zaplatit si klimatizaci, neboť teplota ve vašem ubytování bez ní zpravidla neklesne pod 30 °C.

Vítr Meltemi

Možná jsme vás při průměrných denních teplotách trochu vyděsili a vy se ptáte, jak mohou lidé takové teploty vydržet. Není v tom nic záhadného. Tyto teploty totiž po celé léto zpříjemňuje severní vítr zvaný Meltami, někdy též Etesian. Tento vítr znali již starověcí Řekové a léto se díky němu stává na Krétě snesitelné.

Počítejte však s tím, že občas může být opravdu silný. Meltami je také obtížně predikovatelný. Někdy totiž vydrží foukat nepřetržitě několik dní v kuse, někdy pouze pár hodin. Občas se též může stát, že stačí popojít o pláž vedle, kde vládne úplné bezvětří.

Osvěžení ve vodě

Nyní zbývá odpovědět na to nejdůležitější, a to, jak zde v červenci vypadá moře. Určitě vás potěšíme, když řekneme, že nemusíte být žádní otužilci. Voda tu totiž má průměrně krásných 25 °C. Tato teplota je tak naprosto ideální, neboť vás příjemně osvěží, ale nebude vám v ní ani trochu zima!

KZ » Řecko » Kréta » Počasí Kréta » Počasí v červenci (Kréta)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *