🌅 Ostrov Lefkada

Další z oblíbených řeckých ostrovů nese název Lefkada. Jde o poměrně velký ostrov, který se rozkládá u západního pobřeží pevninského Řecka. Od pevniny jej odděluje pouze úzký průplav.

Ostrov se nachází v severozápadní části Řecka, těsně pod ostrovem Korfu. S pevninou jej spojuje pouze zvedací most. Je třeba zmínit, že Lefkada se rozléhá ve vzdálenosti od pevniny pouze 1 km. Jde v pořadí o čtvrtý největší ostrov v Jónském moři.

Malebná příroda na ostrově

Ostrov je turisticky velmi oblíbený, přesto si stále zachovává svůj přirozený ráz, nepatří mezi přelidněné ostrovy, na rozdíl od Kréty či Korfu. Patrně nejvíce vás okouzlí kombinace bílých pláží a tyrkysově modrého moře.

Celou tu nádheru doplňuje zelená vegetace, které se nachází ve skalách u pobřeží. Jde o překrásnou scenérii, ze které se vám bude doslova tajit dech.

Ostrov, kam se vrátíte

Říká se, že kdo se jednou podívá na Lefkadu, bude se sem neustále vracet. Zdejší místo funguje doslova jako magnet, který vás bude stále přitahovat. Z Prahy je to pouze dvě hodiny letu, což není vůbec daleko. Cestovat autem na Lefkadu z České republiky se obvykle nedoporučuje.

Znalci říkají, že právě zde se dá prožít dokonalá dovolená, na kterou jen tak nezapomenete. Velkou výhodou je skutečnost, že se na Lefkadě prakticky nenajdete přeplněné lázně. Pokud hledáte poklidnou dovolenou bez davů turistů, pak si tento ostrov jistě zamilujete.

Co můžete na ostrově vidět

Za vidění jistě stojí hlavní město ostrova Lefkas, které je doslova protkáno starobylými uličkami posetými tavernami a obchůdky. Je zde stále patrné, že v roce 1953 bylo město z velké části poničeno silným zemětřesením, postupně však bylo opraveno.

Centrum ostrova tvoří rušná hlavní třída Odos Dorpfeld, která nese název po německém archeologovi, kterého místní dodnes uctívají.

Na jihu ostrova se rozkládá městečko Vasiliki, které je velice malé, zato komerční. Vyhledávají jej zejména mladí lidé, kteří si zde mohou vychutnat perfektní podmínky pro windsurfing.

Mezi turistickými středisky je nejoblíbenější vesnička Nydri, která si dodnes zachovala opravdové kouzlo. Jde o rušnější městečko, ve kterém je bohatý noční život.

Pláž na Lefkadě

Písečná pláž na Lefkadě
KZ » Řecko » Ostrov Lefkada
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *