🌅 Počasí červen (Řecké ostrovy)

Řecku je typické středomořské podnebí, kde se průměrná roční teplota vzduchu pohybuje kolem příjemných 25 °C. Platí zde, že v zimě je chladněji a v létě panují tropická vedra. Příjemné počasí můžete očekávat v měsíci červnu, tedy v měsíci, kdy začíná sezóna.

Výhody června | Doba svitu slunce | Online počasí | Předpověď počasí

V červnu jsou teploty vzduchu i vody o něco nižší, než v červenci a srpnu a také zde není tolik turistů. Není divu, že je tento měsíc pro dovolenou velmi lákavý. Navíc zde všechno kvete, takže kromě opalování a koupání v moři se můžete kochat malebnou přírodou.

Výhody června

Stejně jako na pevnině, tak i na většině řeckých ostrovů nebývá v červnu „hlava na hlavě“. Poptávka po zájezdech nebývá v červnu ještě tak vysoká, proto si snadněji vyberete to, co hledáte.

Co se počasí v červnu týče, teplotní rozdíly lze pozorovat mezi jednotlivými ostrovy. Rhodos leží na jihu, proto je na ostrově tepleji a počasí je stálé již v červnu. Naproti tomu na severu (Korfu) je o něco chladněji a také moře je o pár stupňů chladnější.

Doba svitu slunce

V červnu v Řecku svítí slunce neuvěřitelných 12 hodin denně, tedy prakticky nejvíce z celého roku. Srážky se objevují minimálně, a to zejména na severu. Teploty v odpoledních maximech dosahují kolem 30°C. Teplota moře dosahuje přibližně kolem 23 °C. Počasí v Řecku je velmi podobné jako v nedalekém Turecku. V červnu se zde hodně otepluje, ale stále jsou teploty poměrně příjemné oproti červenci a srpnu.

Online počasí

Zejména na ostrovech se objevuje vítr, který ovlivňuje pocitovou teplotu vzduchu a také teplotu moře. Není tak chladný, jako na jaře a na podzim. Někdy je velmi příjemný. Jestliže tedy máte raději příjemnější teploty a méně turistů, pak dejte přednost dovolené v Řecku v červnu. Červen je navíc ve znamení květů, zeleně a malebné přírody.

Předpověď počasí

Grafický vývoj

Červnový graf a srovnání se zbytkem roku
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí červen (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *