🌅 Počasí červenec (Řecké ostrovy)

Přestože měsíců vhodných k návštěvě Řecka je více od května až do konce září, těch opravdu ideálních je jen pár. Právě počasí v červenci dělá z tohoto měsíce nejvhodnější dobu k letní dovolené. Ačkoliv průměrné denní teploty vzduchu i moře jsou podobné jako v červnu nebo srpnu, v červenci je v Řecku nejméně srážek!

Teplota moře | Počasí Kréta | Online počasí | Teplotní graf

Červenec v Řecku je ve znamení hlavní letní sezóny. Především z důvodu letních prázdniny většiny národů EU je na všech Řeckých ostrovech právě v červenci a také srpnu nejvíce zaplněno. Ačkoliv letošní letní sezóna je ve znamení přesunu turistů do Bulharska a Španělska i letos bude v Řecku nejvíce obyvatel ČR (z hlediska těch, kdo cestují letecky).

Teplota moře

Osobně jsem navštívil třikrát Zakynthos, Kos, dvakrát Krétu, Rhodos a Korfu. Vždy zde bylo výborné slunečné počasí po celou dobu pobytu. Červenec je senzační měsíc pokud máte rádi slunce a vysoké teploty. Není zde tak vyprahlo jako například v Maroku, Tunisku či Egyptě, ale i tak se zde průměrné denní teploty pohybují nad 30°C s maximálními denními maximy až 40 °C.

Graf

Počasí-v-Řecku-červenec

Doba denního svitu přes 14 hodin naznačuje jak moc slunce si zde užijete. Lehká oblačnost se zde objeví ve 20% případu, obvykle lehké mráčky uvítáte. Směr větru počítejte s největší pravděpodobností na sever. Teplota moře byla vždy výborná ke koupání i potápění.

Řecko v červenci?

Ptáte se proč se na Řecké ostrovy vydávat právě v červenci? Důvodem je především krásné podnebí bez mráčků, výborné jídlo plné sýru feta, olivového oleje, mořských plodů dále pak samozřejmě nekonečná pobřeží s bílými kamínky nebo pískem dle vlastního výběru. Nelze ani popsat překrásná kombinace modré barvy nebe a moře spolu s bílou barvou bílých kamínků a bílých domečků.

Detailní podnebí

Pokud by Vás zajímali rozdíly v teplotách či povětrnostních podmínkách mezi jednotlivými Řeckými ostrovy jděte na konkrétní stránku v menu vlevo.

Jen pro představu – obecně platí, že vnitrozemské Řecko je pár stupňů (3 °C) teplejší a méně větrné než ostrovní část. Rozepíši zde i srovnání charakteru počasí mezi Athénami a Krétou.

Počasí v Athénách

V červenci v Athénách očekávejte nejvyšší průměrné teploty v celém roce. 27 °C a maxima až 33°C jsou konstantní v průběhu celého měsíce. Nejsou zde prakticky žádné obavy ohledně srážek. Denní svit Vás v červenci očekává až 12 hodin z 24. Teplota moře je v průměru 24°C.

Počasí Kréta

Konkrétně v tomto období se průměrná teplota liší jen o 1°C, je zde totiž 26 °C v průměru s maximálními teplotami 30°C. Doba denního svitu je zde o hodinu delší než v Athénách – 13 hodin. Teplota vody je totožná a to 24°C.

Online počasí

Teplotní graf

Počasí-Řecko-v-červenci

KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí červenec (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *