🌅 Počasí duben (Řecké ostrovy)

Počasí v dubnu lze v Řecku charakterizovat (podobně jako ve zbytku Evropy) jako pozvolný kontinuální nárůst. Průměr celého měsíce nám dává hodnotu 17 °C. Rozdíl mezi teplotami v prvním a posledním týdnu je tedy citelný a doporučuji volit co nejpozdější dubnový termín.

Řecké počasí

Teplota moře je stále dost chladná a doporučit návštěvu, kteréhokoliv ostrovu v Řecku lze snad pouze pro cestující, kteří chtějí utéci před tmou a mrazivým počasím u nás v republice a mohou pracovat na dálku.

Nemůžete si ovšem zakoupit klasický týdenní All Inclusive pobyt, ty jsou drahé pokud se vůbec objeví. Jedinou možností je najít si letenku, které se s odletem z ČR pohybují nad 4 tisíci korunami.

Jarní období na Krétě je dosti proměnlivé, je to první měsíc po dlouhém období dešťů, díky čemuž roste pravděpodobnost, že zde zmoknete. Obvykle se objeví 26 mm srážek, které vydají na 4 deštivé dny z měsíce. Nicméně v tomto období začíná Kréta rozkvétat, což má své silné kouzlo.

Teploty vzduchu v dubnu

Průměrné denní teploty se pohybují okolo 20 °C, avšak patříte – li mezi dobrodruhy, kteří se chtějí vydat do hor se stanem na zádech, buďte obezřetní, nehrozí vám pouze promočený spacák, ale také docela chladné počasí, noční teplota nepřesahuje 12 °C.

S postupem měsíce se však teplota zvyšuje a také přibývá hodin slunečního svitu, pomalu se z osmi hodin vyšvihne na 10 květnových hodin, ani si toho nevšimnete.

Statistiky

Teplota moře v dubnu

Moře je v tomto období ještě opravdu studené, maximálních 16 °C potěší maximálně otužilce křížené s ledními medvědy, nicméně vydáte – li se na Krétu v dubnu, zastihnete ji v jednom z nejintenzivnějších svátků – řeckých Velikonocích, kdy poznáte pohostinnost a kulturu místních.

Graf

Průměrná předpověď počasí v dubnu v grafu (Řecko)
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí duben (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *