🌅 Počasí Nei Pori (Řecko)

Kdo hledá letovisko pro strávení klidné rodinné dovolené, ten by měl zavítat do řecké destinace Nei Pori v blízkosti Olympu. Celou dovolenou můžete prolenošit na pláži nebo se vydat prozkoumat archeologické památky v okolí.

Z města je ojedinělý výhled na osvětlenou pevnost Platanomas, která je vzdálena 5 km. Na Vašich toulkách po okolí Vás bude provázet krásné počasí a minimum srážek.

Informace o klimatu

Nei Pori má středomořské klima s mírnými vlivy ze severu pevninského Řecka. Klima se vyznačuje mírnými, ale deštivými zimami a horkými, suchými léty. V horkých měsících naleznete chládek v zalesněných částech letoviska. Podnebí je jako dělané pro relaxování na pláži a opalování. Vlhkost je v letních měsících na zhruba 55 % a nejteplejší období přichází v posledních dnech července a prvních srpnových dnech. Teploty během této doby šplhají až k 35 °C.

Dešťové přeháňky

I během léta Vás mohou překvapit ojedinělé srážky, například od června do srpna v průměru proprší 4 až 5 dní. Naopak nejvíce dešťových srážek spadne na Nei Pori mezi listopadem a květnem. Podobné podmínky srážek panují i na Rhodosu.

Aktuální počasí

Těšte se na tropické teploty

V červnu, červenci a srpnu se průměrné nejvyšší teploty drží v rozmezí 31 až 33 °C. Teplo si do sytosti užijete také v září, a to 29 °C. Přívětivý je i červen s teplotami kolem 26 °C. Ochlazení po parném létě přichází v říjnu, kdy rtuť teploměru klesá k 22 °C.

V listopadu se teploty drží na 16 °C a od prosince do února mezi 10 až 12 °C. V březnu stále doznívá chladnější období, ale v dubnu se již teploty dotýkají 20 °C.

Úžasná teplota vody

Teplota moře je zejména v dovolenkové sezóně vysoká. V červnu teplota začíná na 22 °C a vzestupná tendence pokračuje i v červenci, kdy je voda ohřátá na 25 °C. V srpnu může teplota dosahovat až 27 °C a v září 25 °C. V říjnu je teplota moře shodná s červnovými údaji. V zimním období se teplota drží mezi 9 až 14 °C a v jarním činí od 17 do 20 °C.

Grafický vývoj

Předpověď počasí v Nei Pori
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí Nei Pori (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *