🌅 Počasí Olympská riviéra (Řecko)

Kdo by neznal bájné sídlo řeckých bohů – mýtický Olymp? Podle této hory dostala své jméno Olympská riviéra, která je součástí pevninského Řecka. Tato oblast skrývá letoviska s úchvatnými plážemi, v jejichž pozadí se tyčí mohutná pohoří s vrcholky celoročně pokrytými bílou čepicí.

Středomořské podnebí

Za středomořské klima může jižní poloha moře a blízkost hor. Severní větry se prohánějí na horských hřebenech a převážná většina srážek spadne hlavně do horské oblasti. Moře zmírňuje rozdíly mezi teplotami, a tak nejsou takové teplotní výkyvy jako dále ve vnitrozemí.

Jarní počasí 

Od března do května panuje příjemné počasí. Teploty pomalu stoupají a v květnu dosahují v průměru 24 °C. Noci zůstávají chladnější a sluneční svit trvá v březnu 8 hodin denně a v květnu až 10 hodin denně. Za jeden měsíc spadne 100 až 150 mm srážek.

Letní počasí

Období od června do září se vyznačuje vysokými teplotami a neúnavně sálajícím sluncem. Slunečního svitu si v červenci užijete až 13 hodin denně. V červnu a září se průměrné teploty drží na 28 °C, v červenci a srpnu se přehoupnou přes 30 °C. Srážky jsou minimální a některá léta týdny nezaprší. Teplo naštěstí zmírňuje vítr meltémi.

Podzimní počasí

V říjnu a listopadu je nejlepší turistický čas k poznání Olympské riviéry, i když počasí je mírně nepříznivé. Nutné je počítat s chladnými noci, větší oblačností a zvýšeným množstvím srážek. Průměrná teplota klesá v říjnu na 23 °C. Až do poloviny listopadu jsou garantovány teploty 20 °C, a tak můžete prozkoumat všechny památky a pozůstatky dávných civilizací.

Zimní počasí

Od prosince do února přetrvává mírná zima a průměrná teplota se dostává až na 14 °C. V lednu a únoru se uvádějí průměrné teploty kolem 6 °C a může ojediněle i mrznout. Sníh je ale v nížinách vzácností, na horách však běžným jevem. Prosinec z převážné většiny proprší a slunečního svitu je maximálně 5 hodin denně.

Graf

Počasí Olympská riviéra
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí Olympská riviéra (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *