🌅 Počasí Thessaloniki (Řecko)

Thessaloniki neboli Soluň je druhým největším městem Řecka hned po Athénách. Nachází se v úpatí poloostrova Chalkidiki v Egejském moři, tedy v severní části Řecka.

Počasí je zde velmi podobné, jako v celé oblasti poloostrova. Tato oblast vyniká teplým podnebním pásem a především nejkrásnějšími plážemi z celého Řecka. Daří se zde také fauně, neboť toto místo není pouze suchou a vyprahlou krajinou. Právě malebná příroda v kombinaci se slunečním počasím a čistým mořem láká turisty z celého světa.

Rozdíly v teplotách

Ačkoliv máme Řecko spojené jako zemi s vysokými teplotami a v letním období „jistým“ slunečním počasím, je třeba si uvědomit, že v každé části je počasí trochu jiné. Soluň se rozléhá na severu Řecka u hranic s Makedonií a Bulharskem. Můžeme zde tedy počítat spíše s kontinentálním podnebím.

To znamená, že rozdíly v teplotách mezi létem a zimou mohou být výraznější. Například oproti Krétě, která je položena o dost jižněji, je zde počasí méně stálé a teploty nešplhají tak vysoko.

Jaká je teplota moře?

Soluň se nachází v mírném podnebním pásu, jsou zde tedy poměrně teplá a suchá léta, ale naopak studené zimy. Od severu fouká studený vítr, který v zimě do vyšších oblastí (spíše Makedonie) přináší také sníh. Na jaře jsou zde příjemné teploty, které se pohybují kolem 20 °C a srážky jsou jen občasné.

V tomto ročním období je tedy ideálně přijet do Soluně za účelem prohlídky památek nebo turistiky. Jaro je zde opravdu nádherné, ostatně jako téměř všude, příroda se probouzí po zimním spánku a vše kvete. Moře je však ještě chladné a na koupání to zatím není. Moře tedy příjemně ochladí a je stále osvěžující.

Letní sezóna

Letní sezóna začíná přibližně v červnu a končí na konci září. Maximální teploty však nepřesahují obvykle 33 °C a teplota moře se v létě pohybuje kolem 24 °C. Přibližně od listopadu do března teploty hodně klesají, v lednu dokonce i pod 10 °C.

Často se objevují dešťové srážky, výjimečně také sněhové. Zimy jsou zde tedy poměrně chladné, proto trvá poměrně dlouho, než se moře v průběhu léta oteplí. Často může být ještě na začátku června dost chladné.

Graf

Předpověď počasí Thessaloniki
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí Thessaloniki (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *