🌅 Santa Marina na Krétě

Letovisko známé také pod názvem Agia Marina se nachází mezi Chanií a Plataniasem. Někdy bývá považována za zelenější verzi Stalidy.

Letovisko Santa Marina

V létě sem zavítá přes 50 000 turistů, z tohoto důvodu se primární zástavba skládá z hotelů či jiných ubytovacích zařízení, která musí pojmout co nejvíce osob, zbytek budov je také věnován turismu, jsou to totiž bary, diskotéky, taverny, restaurace, obchody, butiky, vše na co si jen srdce cestovatele vzpomene.

Pokud vám to přeci jen bude málo, během páru minut můžete pěšky dojít do Platanias nebo Stalos.

Báje o vzniku

K tomuto místu se váže také krásná báje, podle které byl původně ostrov sv. Teodora ležící 400 metrů od břehů Agia Marina mořskou obludou, jež chtěla pozřít veškeré obyvatelstvo Agia Marina. Než tak však stihla učinit, Poseidon ji proměnil v kámen, zbyl po ní jen ostrov a písek na místní pláži zlatavý od ohně šlehajícího jí z úst.

Kontrast zeleně a pláže

Tato pláž je asi 2,5 km dlouhá, všudypřítomná zeleň zasahuje až k její hranici, kde se pere o místo s tavernami či bary (viz. ceny na Krétě). Jakožto turisticky význačné místo, nabízí vám Agia Marina zázemí pro veškeré vodní sporty. Díky pozvolnému vstupu do moře bez spodních proudů jej můžeme označit také za ideální pro rodiny s malými dětmi.

Bohužel turistický ruch zde měl také negativní vliv, úplně potlačil krétskou atmosféru. Avšak procházkou můžete dojít do původní vesnice (orientujte se v mapě Kréty), ze které toto monstrum hotelů vzniklo, kde se právě tato atmosféra dochovala a kde najdete kostel, podle nějž dostalo místo svůj název.

Výlet na ostrov sv. Teodora

Pokud opomineme dvě velké turistické destinace v okolí, můžete vyrazit také na již zmiňovaný ostrov sv. Teodora. Najdete zde pozůstatky kostela sv. Teodora i dvou menších pevností vybudovaných Benátčany jakožto ochrana před Turky.

Na vrcholu ostrova se nachází Turluru a blíže břehům San Theodoro. Dnes se jedná o chráněnou oblast obydlenou pouze tradičními kozami Kri-kri.

Nejkrásnější město

Dalším možným výletem je pověstné město Chania chlubící se přívlastkem „nejkrásnější město ostrova“, kam jezdí pravidelný spoj. Mimo to je město ideálním výchozím bodem pro poznávání krás Západní Kréty. Nicméně rozhodně si nesmíte nechat ujít soutěsku Samaria, která leží co by kamenem dohodil.

Foto ze Santa Marina

Santa Marina Beach Resort hotel
KZ » Řecko » Santa Marina na Krétě
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *