🌅 Ostrov Telendos

V blízkosti Kalymnosu se nachází maličký vulkanický ostrov, který nese název Telendos a má pouhých 15 stálých obyvatel. Jde o maličký ostrov, který stojí za vidění především díky božskému klidu a ničím nerušeným procházkám.

Na Telendos se dostanete nejlépe z ostrova Kalymnos, jezdí sem vodní taxi. Tento malý ostrov se nachází pouze 700 metrů od kalymnoského letoviska Myrtis. Lze říci, že jde o jeden z nejopuštěnějších a také nejromantičtějších řeckých ostrovů.

Unikátní, neznámý a zajímavý

Telendos je skutečně velice zajímavý ostrůvek, který zná jen málokdo. Jedna vesnička tvoří celý ostrov. Okolo je malý přístav s loďkami, který tvoří také nejdůležitější dopravní tepnu na ostrově. Nenajdete zde auta, ani motorky.

Nebudete je totiž ani potřebovat, ostrov projdete pěšky za velice krátkou dobu křížem krážem. Jen pro zajímavost, asfaltová cesta, která vede k přístavu, se nachází od nejvzdálenější ostrovní pláže pouze deset minut chůze.

Ostrov bez automobilů

Ačkoliv se může zdát, že zde není žádná civilizace, není tomu tak. Navíc velká letoviska se nachází na protilehlém Kalymnosu. Telendos je administrativní součástí nedalekého Kalmynosu. Má mírně protažený tvar. Povrch je z velké části tvořen skálami, které strmě spadají do moře.

Na své si zde přijdou především horolezci, kteří toto místo hojně vyhledávají. Pokud však milujete krásnou a panenskou přírodu, také zde budete nadšeni. Navíc kolik ostrovů na světě se může pochlubit tím, že na něm nejezdí žádná auta?

Jak se sem dostat?

Chystáte se na ostrov Kalymnos a Telendos? Pak vězte, že v těchto končinách letiště nenajdete. Letecky se dostanete na ostrov. Transfer z letiště do přístavu Mastichari trvá přibližně 15 minut. Následuje plavba trajektem na Kalymnos přibližně 50 minut a poté autobusem či taxíkem na místo vašeho pobytu.

Turistika, plavání a potápění

Věřte, že na ostrově najdete vše, co potřebujete, když chcete uniknout z civilizace, od stresů všedního dne. Nachází se zde krásné pláže, klidná zákoutí, malebná příroda. Ostrov přímo vybízí k turistice, plavání a potápění. Na své si zde přijdou také nudisté.

Kde ostrov leží?

Půjčení kayaku

Kayaky na pláži u ostrova Telendos
KZ » Řecko » Ostrov Telendos
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *