🌅 Ostrov Zakynthos: Laganas a Kalamaki

Oblasti Laganas a Kalamaki mají mnoho společného, všechny hotely v těchto letoviscích se nachází přibližně 10 až 15 minut autobusem od letiště. Mají společnou pláž a pokud se vydáte pěšky po pláží z Kalamaki, téměř nepoznáte, že jste už v Laganas.

Kalamaki

Kalamaki je o něco klidnější a dle mého názoru i čistší. U pláže se navíc nachází překrásný bar a hotel Crystal beach s panoramatickým výhledem na pláž a moře (velmi doporučuji). Za pár euro si zde můžete dát koktejl nebo domácí pizzu.

Kalamaki má navíc perfektní ulici, která ožívá především večer. Překrásné řecké restaurace a taverny lákají každého kolemjdoucího. Stejně tak i malé obchůdky přeplněné suvenýry.

Moje dovolená v Laganasu

Dovolenou v Laganas jsem osobně strávil v posledním týdnu měsíce září. Laganas má také pěknou noční ulici, nicméně vše působí více nahňácané a více špinavé. Na plážích jsou téměř všude lehátka či šlapadla a dostat se na pěkné místo bez lidí, lehátek a s mořem „bez blbinek“ je celkem obtížné.

Jižní pobřeží

Obě tyto části jižního pobřeží Zakynthosu jsou vyhledávané díky široké nabídce levných hotelů. Jako výchozí bod pro objevování pěkných pláží autem či motorkou je to ideální varinatou. Pokud byste měli možnost volby doporučil bych určitě Kalamaki a před zakoupením zájezdu si na google mapách okolí hotelu projít ve street view.

Převážně na půli cesty po pláži mezi Laganas a Kalamaki najdete mnoho označených míst, kde jsou želví vajíčka. Pokud půjdete (podobně jako já 🙂) běhat ráno mezi 7 a 8:00 může se Vám poštěstit spatřit malé želvičky při své první cestě směrem k moři.

Přistání nad pláží

Přistání nízko nad pláží u letoviska Laganas a Kalamaki
KZ » Řecko » Zakynthos » Ostrov Zakynthos: Laganas a Kalamaki
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *