🌅 Ajman: Emirát

Emirát Ajman se někdy píše jako Adžmán. Pokud při hovoru někdy používáme tento název, můžeme mít na mysli nejenom toto město, ale samozřejmě také stejnojmenný emirát. V tomto ohledu je jistě třeba říci to, že Spojené arabské emiráty Ajmán je tím nejmenším emirátem, který celá země má.

Průvodce po Dubaji zdarma zde ⇒

Dovolená v Ajmanu

Jeho rozloha je pouhých 260 čtverečných kilometrů, a jak bylo zmíněno, hlavním městem je město se stejným názvem. Jednou z velkých výhod tohoto emirátu je rozhodně to, že se z části nachází na pobřeží, a to Perského zálivu. A i díky tomu může být Spojené arabské emiráty Ajmán velmi oblíbeným a vyhledávaným místem, tedy lokalitou pro dovolenou.

Zájezdy: srovnání

Pokud bychom se na Spojené arabské emiráty Ajmán zaměřili konkrétněji, a to i s ohledem na samotné hlavní město, tak to je v současnosti tím nejvyhledávanějším místem, kam turisté míří na zájezdy.

Především potom díky své historii, ale stejně jako řada dalších měst, i Ajmán se pomalu začíná kompletně modernizovat, a získává tak podobu moderního velkoměsta podobně jako Dubaj či Abú Dhabí.

Co dělat a vidět?

Přesto ale Ajmán ve Spojených arabských emirátech, tedy samotné město nabídne zajímavé čtvrti a zajímavá zákoutí, kde lze poznat atmosféru místního života, to nejenom ne některém z typických arabských trhů (nezaujme Vás pokud máte All Inclusive : )), ale třeba také v obchůdcích, nebo v restauraci.

S tím, jak se město vyvíjí, byla však vybudována i celá řada relaxačních zón. Mimo ně je ale oblíbenou možností výletu třeba místní loděnice, kde se staví lodě známé jako Dhows, známé po celém světě, a to pro svůj vzhled, a samozřejmě také pro svou kvalitu. Letecky se sem dopravuje nejvíce cestujících.

Ajman vs Adžman

Celá lokalita však rozhodně překvapí také přírodními krásami. Právě v tom je totiž Spojené arabské emiráty Adžmán někdy také zvaný Ajman doslova jedinečný, a to třeba v tom ohledu, že kromě nádherného místního pohoří nabídne dokonalé možnosti potápění.

Samozřejmostí je v tomto ohledu dokonalý mořský život, který zaručeně nadchne. Stejně tak ale moře v emirátech nadchne svou čistotou, a kombinací s nádhernými bílými plážemi.

Památky

Architektura v nočním Ajmanu
KZ » Spojené arabské emiráty » Ajman: Emirát
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *