🌅 Burj Khalifa (Dubaj)

Pod tímto názvem se ukrývá nejvyšší budova světa, která se nachází v Dubaji. Tamní obyvatelé jsou právem hrdí, protože svůj um vkládají především do soudobé architektury. Mrakodrap Burj Khalifa na první pohled připomíná plechovky nedbale naskládané na sobě. Byla postavena a slavnostně otevřena v lednu 2010.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Poloha mrakodrapu

Víte, kde tuto budovu přesně najdete? Ačkoliv díky své výšce rozhodně není k přehlédnutí, pak vězte, že se nachází uprostřed Dubaje mezi jezírky a parkovou výsadbou. Měří neuvěřitelných 828 metrů a je součást největšího nákupního centra na světě, které má 162 pater. Burj Khalifa má tři věže a stala se právem dominantou celé oblasti.

Zajímavosti o nejvyšší budově

K budově Burj Khalifa se váže několik zajímavostí, které by neměly uniknout vaší pozornosti. O jaké jde?

Jak jsme psali výše, budova je vysoká 828 metrů, což je pro srovnání 3 krát vyšší než Eiffelova věž a 2 krát vyšší než Empire State Building. Její výstavba byla započata už v roce 2004 a trvalo dlouhých 6 let, než byla otevřena.

Název nese po prezidentovi Spojených arabských emirátů a po vládci Abú Dhábí šejkovi Khalifa bin Zayed al Nahyanovi. Cena této budovy se vyšplhala na neuvěřitelných 1,5 miliardy amerických dolarů, což je přibližně 30 miliard Kč.

Nejvyšší, nejdelší

Svůj rekord si drží také tím, že jde o nejvyšší volně stojící konstrukci na světě, nachází se zde největší venkovní vyhlídková plošina na světě, výtah s nejdelší dopravní vzdáleností na světě a také nejvyšší služební výtah. Zkrátka samé NEJ.

Pro turisty je největším lákadlem právě nejvýše položená venkovní vyhlídková plošina na světě, která se nachází ve 124. patře ve výšce 452 metrů nad zemí. Jen si to zkuste představit. Pokud je příznivé počasí, je prý vidět až na 95 kilometrů daleko.

Budova byla postavena podle jihokorejské společnosti s názvem Jihokorejská společnost Samsung, strojírenství a stavebnictví.

Otevírací doba

Vyhlídka je otevřena denně od 8:30 do 1:00 ráno následujícího dne. Poslední vstup je možný 45 minut před uzavřením.

Cena vstupenky

Vstupenky si můžete objednat přes oficiální stránky. Je to levnější a také si ušetříte dlouhou čekací dobu.

Pokud se rozhodnete pro nákup vstupenek za dospělého zaplatíte 125 dirhámů, což je 675 Kč. Pro děti ve věku od 4 do 12 let pouze 95 dirhámů (asi 515 Kč). Malé děti do 4 let neplatí vstup žádný.

Ve špičkový čas zaplatíte za dospělého 200 dirhámů a za děti ve věku od 4 do 12 let 160 dirhámů.

Pokud neradi čekáte můžete si zaplatit za fast track bez čekání za 300 dirhamů.

Foto Burj Khalify

Sending
User Review
3.5 (2 votes)
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Burj Khalifa (Dubaj)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *