🌅 Délka letu do Dubaje

Jak dlouho trvá let do Dubaje? A jak se tam dostat levně z Prahy? Vybrat si můžete ze tří leteckých společností.

Přímé lety mezi Letištěm Václava Havla v Praze a mezinárodním letištěm v Dubaji nabízí několik leteckých společností. Český Smartwings, nízkonákladová společnost flydubai nebo světově vyhlášené Emirates.

Rozdíly mezi těmito společnostmi na letech do Dubaje jsou cena, časy odletu a poskytované služby. Smartwings a stejně tak i flydubai na tuto trasu nasazují Boeing 737 verze MAX pro 180 cestujících – přesně toto konkrétní letadlo létá do Dubaje pro aerolinku flydubai.

Průběh letu do Dubaje

Komfort u Emirates

Naproti tomu u Emirates si užijete široko-trupý Boeing 777 pro 450 cestujících. Jde tedy o letadlo připravené na dálkové lety a z toho vyplývá vyšší komfort na letu (dvě uličky, více toalet, lepší natlakování kabiny a podobně).

Na druhou stranu je tu ovšem vyšší cena. Emirates prodává letenky z Prahy do Dubaje za částky kolem 13.000 Kč. Smartwings a flydubai je mají levnější a začínají od deseti tisíc korun směrem nahoru.

Jak dlouho se do Dubaje z Prahy tedy letí?

Délka letu – vzdálenost – přímou vzdušnou čárou je 4451 kilometrů. Skutečná doba letu se u jednotlivých leteckých společností vůbec neliší – všechny letadla letí průměrnou cestovní rychlostí kolem 830 km/hod. Doba skutečného přímého letu je – jak můžete vidět – kolem 5 hodin a 30 minut ve směru do Dubaje.

Zpáteční let do Prahy

Zpáteční lety z Dubaje do Prahy jsou díky konstantnímu protivětru vždy o přibližně 30 minut delší a celková doba letu zpět je kolem 6 hodin čistého času ve vzduchu.

Terminál 1 a 3

Dubajské letiště patří mezi největší na světě a nachází se zde tři obrovské terminály: Terminál 1 využívá letecká společnost Smartwings a Terminál 3 je využíván aerolinkou Emirates a flydubai.

Délka-letu-Praha-a-Dubaj-s-Emirates-Smartwings-flydubai
Délka letu z Prahy do Dubaje s Emirates B777/A380
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Délka letu do Dubaje
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *