🌅 Letecká společnost Fly Dubaj

FlyDubai je nízkonákladová letecká společnost, která má sídlo na Terminálu 2 – Dubai International Airport. Od jejího založení v roce 2008 rozšířila svou působnost do 85 destinací Východní Evropy, Severní a Východní Afriky, Indie a Asie.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Od prosince 2014 je možné zakoupit u této společnosti letenky mezi Prahou a Dubají. Lety do těchto částí světa operuje s svojí flotilou Boeing 737 – 800 s průměrným stářím letadla 2,4 let. Letadla jsou vybavena zábavní systémem i v economy třídě. Letenky můžete zakoupit i do business třídy.

Pád Boeingu 737 v Rusku

Nedaleko hranic s Ukrajinou, u města Rostov na Donu se zřítil 19. března v ranních hodinách stroj s převážně Ruskými turisty, kteří se již těšili na návraty do svých domovů. Vraceli se z dovolené v Dubaji.

Pád letadla nepřežil nikdo na palubě, celkem zemřelo 62 osob. Pravděpodobnou příčinou pádu bude kombinace špatného počasí a podvědomý tlak na posádku, která se již opakovaně pokoušela přistát.

Lety z Prahy do Dubaje

Frekvence letů je poměrně častá –  čtyřikrát týdně vždy v úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Letadla z pražského letiště odlétají podle letového řádu v 16:05 a do Dubaje přilétají v 22:00 místního času. Při zpátečním letu budete z Dubaje odlétat v 08:40 místního času a do Prahy přiletíte v 12:20.

Kolik stojí letenka?

Ceny začínají na částce 6.900 Kč za zpáteční letenku a je navíc možné měnit datum odletu bez poplatků za změnu (flexi fare tarif). Na lince mezi Prahou a plážemi arabského světa tak v současné době létají tři dopravci – Emirates, FlyDubai a Smartwings.

Travel Service a FlyDubai jsou nejnižší cenou letenky velmi srovnatelné.

Z mého pohledu zásadní výhodou společností Emirates a FlyDubai je entertainment system na všech sedadlech v letadel. Pro let dlouhý 5 hodin to pokládám za samozřejmost. Travel Service žádné letadlo tímto systémem opatřen nemá.

Letadlo FlyDubai

Fly Dubai letadlo před letem do Prahy
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Letecká společnost Fly Dubaj
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • Marie 13. 1. 2024, 12:15

  dobrý den
  přiletím do Dubaje se společností Fly Dubaj a potřebuji se dostat na terminál Dubaj Bali. Mám tam 1.40 min přestup. Stačím? děkuji

  • Tony6- 13. 1. 2024, 12:15

   Dobrý den, jde o stejné letiště jen jiný terminál? Kupoval jste tedy dvě letenky zvlášť či v rámci jedné rezervace? Díky za upřesnění

 • JUDr Milan Novák 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den, 20.dubna letíme s ženou do Dubai a oba máme certifikát o provedené vakcinaci vydané Min.zdravotnictví typem mRNA vakcina proti onemocnění COVID 19. Dotaz : musíme mít test,který požadují arabské emiráty nebo stačí výše uvedené potvrzení o očkování. Děkuji JUDr Milan Novák

 • Ivana 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den.při letu do dubaje jsme s manželem dostali občerstvení, ale při letu nedostali nic. nevím co zapříčinilo tento problém, je možné (ikdyž to nechápeme) že na letišti v Dubaji při odbavování jsme chtěli místo v letadle vedle sebe? letuška říkala něco o change seat. Ale my jsme nic neměnili a v letadle jsme byli jako při letu do dubaje. nechápeme a dost nás to překvapilo. děkuji za odpověď

 • Petra Adamová 6. 3. 2024, 15:12

  Dobrý den,
  prosíme o informaci, zda společnost akceptuje , když si vezmeme jídlo do letadla. Popřípadě co neakceptuje.
  Děkuji

  • Michal 6. 3. 2024, 20:53

   Dobrý den, letecké společnosti je to jedno a určitě nijak nekontroluje a nelimituje zda si na palubu vezmete jakékoliv potraviny či pití. Jediný problém bývá s pitím při bezpečnostní kontrole na letišti, ale potraviny v pevné formě si můžete vzít do batohu (klidně namazané chleby nebo třeba řízek). S pozdravem, Tony

 • Marcela 21. 4. 2024, 18:00

  Dobrý den,s Flydubaj letíme 1.5.2024 do Dubaje a teď po povodni jdou tam prý vice komáři.Je možné si do letadla do kufru vzit sprej na komáry?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *