🌅 Dubaj: Mapa

Hledáte mapu Dubaje ke stažení či prohlédnutí online? Při pohledu na 2D mapu Dubaje Vás zaujme především několik zvláštních útvarů u pobřeží, při 3D pohledu na Dubaj naopak extrémně vysoké budovy s vévodící Burj Khalifou – Dubaj je i na mapě městem extrémů.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Oblasti | Pobřeží | Východ = poušť | Mapy ke stažení | Mapa online

Město Dubaj je ze západní strany omýváno mořem z Perského zálivu a s 2,8 miliony obyvatel zde žije téměř 1/3 celé populace Spojených arabských emirátů. V rámci SAE se jedná o klíčový ze sedmi emirátů a to i přesto, že nejde o hlavní město země (tím je Abú Dhabí). Právě emirát Abú Dhabí obklopuje Dubaj z jižní a z poloviny východní části, ze severo-východu hraničí Dubaj s emirátem Sharjah.

Oblasti

Hlavní centrum Dubaje je vskutku obrovské, naivně jsem si před příletem myslel, že ho jako mnoho jiných měst projdu pěšky – bez šance. Zajímavá místa jsou rozházena na několika desítkách km a jelikož převážná část místních v úmorných vedrech jezdí auty, není zde příliš prostor pro pěší (málokdo zde mimo obchodní centra chodí!).

Letiště v Dubaji

Mezinárodní letiště v Dubaji se nachází v severní oblasti Deira, kde kromě letiště, nemocnice a parku Mushrif nic zajímavého není. Hned z letiště jezdí nadzemní dráha či taxíky přímo do centra, které se nachází přibližně 10 km od letiště. Burj Khalifa aka hlavní turistické lákadlo se nachází v Downtownu a navazuje na oblast nejvyšších budov ve městě u finančního centra.

Hned vedle nejvyšší budovy na světě je relativně velké jezírko, kde se večer pořádají pěkné světelné a hudební show. Hned vedle je také Dubai Mall, vyhlášený mezi všemi milovníky nakupování.

Od Burj Khalify jsem se snažil dojít pěšky k pobřeží, ale to v listopadu nebylo možné, musel jsem si nakonec vzít taxíka (neuvěřitelné vedro). Nejbližší zajímavé místo od Burj Khalify je hotel Jumeirah a kousek od něj na moři postavený luxusní hotel Burj Al Arab.

Pobřeží

Jak už jsem zmínil na začátku, u pobřeží Dubaje se nachází také 4 obří útvary viditelné na všech mapách. Jedná se o uměle vytvořené ostrovy:

Tyto ostrovy nejsou ani tak lákadlem pro turisty jako možností navýšení kapacity pro trvalé bydlení. Většina plochy ostrovů je rozprodávána a nachází se zde luxusní vily se soukromými plážemi.

Východ = poušť

Směrem do vnitrozemí na východě se nachází obří poušť. Ze zajímavých míst směrem na východ na mapě naleznete především výlety na velbloudech, obří zábavní park Dubailand, okruh formule 1 a stadiony pro různé druhy sportů.

Dubaj je s rozlohou přes 4.000 km² největším městem v zemi a jeho mapa je velmi členitá a pro našince komplikovaná pro orientaci neboť zde nenajdete příliš záchytných bodů k orientaci.

Mapy ke stažení

Mapa online

Kde se nachází?

Přesná poloha města Dubaje na mapě
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Dubaj: Mapa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *