🌅 Měna a kurz Spojené arabské emiráty

Čím se platí a jaký je aktuální kurz v Dubaji resp. v celých Spojených arabských emirátech? Každá země má samozřejmě svou vlastní měnu, a SAE rozhodně nejsou výjimkou. V tomto ohledu je tím hlavním platidlem pirátský dirham, který má zkratku AED.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Dirhamy a Filsy

Tato měna se samozřejmě dále dělí na menší celky, a to filsy. Jeden dirham má tak 100 filsů. Samozřejmě Spojené arabské emiráty měna počítá jak s mincemi, tak samozřejmě s papírovými bankovkami. Ty jsou v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a samozřejmě tisíc.

Banky v Emirátech, směna

Mince samozřejmě počítají s těmi menšími, a tak tou největší mincí je jeden dirham, a dále už samotné filsy. Spojené arabské emiráty měna je spravována místní národní bankou, která ji následně dává také do oběhu.

Peníze se poté mění přímo na místě, a to nejenom v dostupných bankách, ale tuto službu poskytnou téměř všechny větší a kvalitnější hotely. Zde jsou samozřejmostí i nonstop recepce, kde není problém s výměnou. Ideálně za dolary nebo eura.

Kolik peněz si s sebou vzít

Samozřejmě v souvislosti s touto měnou je třeba vědět, co si za ní lze vlastně koupit, a kolik konkrétně budeme dirhamů nebo filsů na Vaši dovolenou v emirátech potřebovat.

Vždy ale záleží na tom, kde konkrétně nakupujeme, jelikož ceny se mohou v závislosti na trzích, obchodech, ale i různých slevových festivalech velmi lišit.

Obecně ale platí, že například nejluxusněji hotely si berou až 700 AED za noc přičemž hotely běžných kategorií stojí 100 – 120 AED. Podrobnosti o cenách ve Spojených arabských emirátech.

Ceny v emirátech

Ceny běžných potravin rozhodně nejsou nijak velké, a tak například balená voda stojí 1,5 AED, chleba 4 AED, a ovoce okolo 5 AED. O něco dražší jsou logicky ceny v restauracích, a tak například běžné jídlo nebo pizza vyjde na 20 – 25 AED. A jelikož je zde popisována Spojené arabské emiráty měna, je třeba říci také konkrétní kurz, který se jí týká.

Ceny ve Spojených arabských emirátech

Ten se samozřejmě mění den ode dne, ale obecně se pohybuje na hodnotě 5 – 6 korun za jeden dirham. Z toho vyplývá, že ceny jsou zde podobné, jako u nás. Tedy s ohledem na konkrétní lokalitu – Dubaj či Abú Dhabí.

Bankovky a mince

KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Měna a kurz Spojené arabské emiráty
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *