🌅 Ostrov Sentosa v Singapuru

Ve střední části jižního Singapuru se nachází přibližně 2 km x 2 km velký ostrov Sentosa. Tento ostrov se řadí spolu s Marina Bay Sands k těm nejnavštěvovanějším místům Singapuru, za rok jich sem zavítá průměrně 20 milionů.

Nejlevnější ubytování v Singapuru ⇒

Doprava na ostrov

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas na tomto ostrově plném zábavy musíte zakoupit jízdenku do stanice HarbourFront. Po vystoupení se nabízí tři možnosti dopravy:

Lanovka

Lanovka je tou nejdražší variantou. Nachází se přibližně 7 minut chůze od stanice metra (již od výstupu na ni naleznete ukazatele). Zpáteční jízdenka stojí $29.

Pěšky se ze stanice na ostrov dostanete za necelých 15 minut vycházkové chůze.

Sentosa Express

Ukazatele a hlavní proud cestovatelů míří ovšem na stanici nadzemní dráhy zvané Sentosa Express. Za přibližně 4 minuty jízdy budete na Sentose.

První zastávka Waterfront station je místem kde je hlavní zábavní park s muzei a atrakcemi. Pokud se vydáte až na poslední Beach station – tam, jak už název napovídá, naleznete pláže a nejjižnější bod suchozemské Asie, kam lze dojít suchou nohou (tedy po mostech).

Na ostrově jezdí křížem krážem vyhlídkový autobus hop on/hop off, který může zdarma využít každý kdo je na ostrově. Jsou zde dvě trasy BUS č. 1 a BUS č. 2.

Metro

Souprava Sentosa Express
Souprava Sentosa Express
KZ » Singapur » Ostrov Sentosa v Singapuru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *