🌅 Sjezdovky v provozu v ČR

Kde a jak zjistit které sjezdovky v ČR jsou aktuálně v provozu? Která sjezdovka je tou nejdelší a která je nejvíce prudká? V tomto článku se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky.

Které sjezdovky jsou nyní v provozu?

Kde najít přehled aktuálních sjezdovek v provozu včetně webkamer? Doporučil bych portál české sjezdovky, kde stačí vybrat hory v České republice a následně se Vám zobrazí výpis sjezdovek v provozu. Alternativou je také portál snow, kde je kromě výpisu všech skiareálu v ČR i počet kilometrů sjezdovek v provozu včetně odkazu na webkameru.

Využít můžete také skiareálu a sjezdovky v provozu v ČR, kde je přehledná mapa všech aktivních sjezdovek. Poslední možností je online zpravodajství z českých sjezdovek s údajem o teplotách, výškou sněhu atd.

Nejprudší sjezdovka v ČR

Tou nejvíce prudkou sjezdovkou v ČR je sjezdovka s názvem Šance, kterou najdete ve skiareálu Špičák. Tato sjezdovka má části v neuvěřitelném sklonu 45 °!

Pokud bychom ovšem brali průměrný sklon sjezdovky byla by tou nejprudší sjezdovkou v České republice sjezdovka Slalomákna hoře Bouřňák v Krušných horách. Průměrný sklon celé této 700 metrů dlouhé sjezdovky je 37 °!

Nejdelší sjezdovka v ČR

Bezkonkurenčně nejdelší sjezdovkou na území České republiky je sjezdovka Rondo na hoře Klínovec. Její délka je pro představu 5 200 metrů! Druhá nejdelší sjezdovka je pro srovnání Šerák ve skiareálu Ramzová s délkou „jen“ 3 260 metrů.

Mezi nejvyšším a nejnižším bodem sjezdovky Rondo je něco málo přes 500 metrů – i na tom je vidět jak moc dlouhá tato sjezdovka je a jak moc se točí kolem celé hory na Klínovic.

Vaše zkušenosti a dotazy

Své osobní zkušenosti s lyžováním v České republice a případné dotazy prosím směřujte do komentářů pod tento článek. Děkuji.

KZ » Sjezdovky v provozu v ČR
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *