🌅 Andalusie ve Španělsku

„Dovolená v Andalusii na jihu Španělska“

Ve Španělsku se nachází mnoho oblastí, které jsou turisticky oblíbené. Zajímavým místem pro relaxační dovolenou i aktivní cestovatele představuje i jihošpanělská oblast Andalusie.

Autonomní společenství

Andalusie je region v jižní části Pyrenejského poloostrova. S rozlohou 87 268 km² je po Kastilii a Leónu druhým největším autonomním společenstvím na území Španělska, které konkrétně leží na pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu.

Andalusie proto patří k poměrně oblíbeným turistickým destinacím. Jižní Španělsko je totiž oblastí, kde lze trávit relaxační dovolenou u moře, ale také provozovat horskou turistiku a poznávat místní muslimské a křesťanské památky.

Doprava na jih

Pokud chcete do Andalusie vyrazit letecky, záleží na tom, do jakého místa se přesně chystáte. V této oblasti je totiž přítomno hned 10 mezinárodních letišť. Do Španělska se pak samozřejmě můžete vydat i automobilem, nicméně vzdálenost z Prahy do andaluské metropole Sevilla činí po silnici téměř 2 700 km.

Rozhodnete-li se využít služeb některé z českých cestovních kanceláří, cena osmidenních zájezdů do různých oblastí Andalusie se pohybuje zhruba v rozmezí 15 až 20 tisíc Kč.

Jaká místa navštívit?

Jestliže uvažujete o dovolené v Andalusii, možná hledáte inspiraci, kam konkrétně na jihu Španělska vyrazit. Proto jsme si pro vás připravili několik tipů.

Okružní jízda

Okruh autem po Andalusii
KZ » Španělsko » Andalusie ve Španělsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *