🌅 Počasí ve Valencii

Kdy je počasí ve Valencii ideální pro cestování a dovolenou? Španělsko patří – alespoň co se týče západních turistů – mezi jednu z nejnavštěvovanějších letních destinací. Pojďte tak i vy objevit krásy této jižanské země, kterou samozřejmě nemusíte navštívit pouze v létě.

Příjemné klima zde vládne v podstatě po celý rok. My jsme se rozhodli vám představit, s jakým počasím se zde můžete setkat v průběhu celého roku, a to v jedné z nejvyhledávanějších lokalit – přímořskou Valencii!

Valencie se doporučuje k návštěvě a cestování v průběhu celého roku

Ideální pro celoroční návštěvu

Ač Valencie leží na stejné zeměpisné délce, jako například Portugalsko, je zde klima o něco přívětivější. To je způsobeno faktem, že neleží na samotném pobřeží Atlantského oceánu, ale je chráněno dlouhým územím Pyrenejského poloostrova.

Počasí zde je tak klasicky středomořské, které láká k letním dovoleným u vyhřátého moře, ale taktéž k příjemným únikům z prochladlé střední Evropy v průběhu roku.

Grafický vývoj teplot

Počasí-Valencie

Březen, duben, květen

Hlavní sezóna pro návštěvníky moře zde trvá de facto celý půl rok! Začíná již v květnu a končí zpravidla v říjnovém měsíci. Začátek a konec sezóny je však naprosto rozdílný. Příroda, na kterou tu narazíte v květnu je naprosto okouzlující. Vše tu kvete a příjemně voní. Azurově modré moře pak všemu dodává naprosto úchvatnou kulisu.

Průměrné teploty, na které tu můžete v květnu narazit, se pohybují okolo 25°C, hravě však v některých dnech překročí letní třicítku. Počítejte však s tím, že noční teploty spadnou zhruba na polovinu. V pohodě se tu i vykoupete, neboť teplota vody je v květnu obvykle okolo 21 °C. Namočit se můžete i mimo moře – občas tu spadne nějaká přeháňka, nejedná se však o nic dramatického.

Září, říjen, listopad

Jak jsme již nastínili – počasí i příroda jsou na obou koncích sezóny naprosto rozdílné. Na podzim již příroda neoplývá takovou živostí a je vidět, že se již pomalu připravuje na zimní odpočinek. Počasí je však pro našince více, než příznivé.

Průměrné denní teploty se zde pohybují stále okolo 26-27 °C, noční opět zhruba o polovinu méně. Moře je však stále příjemně vyhřáté až na teplotu 25 °C. Stejně, jako v květnu, i v říjnu se můžete setkat s malou přeháňkou, ovšem s menší pravděpodobností, než je tomu na jaře.

Únik z mrazivé zimy

Valencii samozřejmě můžete v pohodě navštívit i v zimě. Obzvláště příjemný je únik z ledového sevření, které tou dobou obvykle ve střední Evropě zažíváme. Teploty v zimních měsících se tu průměrně pohybují okolo 15°C, pokud však budete mít štěstí, mohou vystoupat až ke 20°C!

Určitě však nezapomeňte i teplé oblečení – zejména v noci zde teploty mohou klesnout až k bodu mrazu. Přibalte si též radši deštník – průměrně zde v zimních měsících prší zhruba 5 – 6 dnů.

Teplota moře

Průměrná teplota moře ve Valencii je vhodná pro koupání od půlky června až do začátku měsíce října. V těchto měsících se pohybuje nad 21 °C. Naopak v lednu až březnu kdy se pohybuje pod 15 °C je koupání nemožné.

Průměrné teploty

Teploty [°C]ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
Průměrné91113141822242522181310
Maximální141618192327292927231815
Minimální457913171920171385
Moře151515161821242625221916
KZ » Španělsko » Valencie (Španělsko) » Počasí ve Valencii
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *