🌅 Termály Maďarsko: Hagymatikum, Hévíz, Budapešť

Můžete o sobě tvrdit, že jste spíše vodní tvor a svou dovolenou máte spjatou výlučně s vyhřátou vodou? Potom jistě propadáte z nastávající zimy menším depresím. Starosti a špatnou náladu však můžete hodit směle za hlavu. Teplou vodu a radovánky s ní spojené si totiž můžete dopřávat i v zimním období.

Termály Maďarsko: 4★ All Inclusive – 4.240 Kč ⇒

A to nehovořím o úniku do nějakého dalekého tropického ráje. Jen pár hodin cesty autem se totiž od České republiky nachází přímo země zaslíbená termálním lázním. Řeč je samozřejmě o Maďarsku a v tomto článku vám představím tři nejlepší termální lázně v celé zemi!

Lázně Hagymatikum

První z těchto lázní nesou jméno Hagymatikum a naleznete je ve městě Makó, které leží přibližně 20 kilometrů východním směrem od proslulého města Szeged a nedaleko hraničního trojmezí, kde se setkávají hranice Maďarska, Rumunska a Srbska.

Přestože se jedná o vzdálenější termální lázně, cesta se vám bohatě vyplatí (ta navíc vede převážnou část cesty po pohodlné a rychlé dálnici). Samotný Hagymatikum je obrovský areál, který navrhl jeden z nejznámějších maďarských Architektů, Imre Makovecz.

Bazény s léčivou vodou

Naleznete zde celou řadu bazénů s léčivou vodou, od plaveckých, až po tematicky laděných, kde můžete pouze relaxovat. Samozřejmostí jsou i mnohé atrakce pro vaše děti. Léčivá termální voda ovšem není tou jedinou devizou lázní Hagymatikum. Na povrch tu totiž vyvěrá i proslulé léčivé bahno, jehož účinky můžete samozřejmě okusit také. Nebyly by to ty pravé lázně bez wellness služeb, sauny či masáží. To vše tu najdete samozřejmě také.

Jezero Hévíz

Další místo, které je proslulé svou léčivou termální vodou, naleznete ve známém městě Hévíz, které leží u západních břehů maďarského moře, jak je někdy nazýváno jezero Balaton. Nejedná se však o typické lázně, nýbrž o celé přírodní jezero, které je touto léčivou a horkou vodou naplněno. Kolem něj je samozřejmě postavena celá řada lázeňských areálů, takže nemusíte mít strach, že by o vás zde nebylo kompletně postaráno.

Teplota tohoto jezera v průběhu roku kolísá – v létě dosahuje průměrných teplot okolo 33 – 34 °C. V zimě je teplota o něco nižší, takže dosahuje zhruba 26 – 28 °C. Stále se však jedná o dost teplou vodu, takže se tu můžete vykoupat i v zimě, což je nezapomenutelným zážitkem! Navíc si můžete vyléčit celou řadu nemocí pohybového ústrojí, včetně páteře či kloubních potíží.

Největší lázně v Budapešti

Pravděpodobně nejnavštěvovanější termální lázně ovšem nalezneme přímo v samotném hlavním městě Budapešti. Nesou název Széchenyi a jsou označovány jako nejrozsáhlejší léčebné lázně v celé Evropě.

Je téměř neuvěřitelné, že tyto lázně nalezneme přímo v samotném centru Budapešti, poblíž městského parku Városliget. Kromě samotné léčebné kůry, která spočívá v relaxaci v této teplé vodě, se můžete kochat nádhernou architekturou zdejších budov, která pochází z počátku 20. století, kdy termální lázně zažívaly svou největší popularitu.

Celý areál má 3 venkovní a 15 krytých bazénů. Léčebná voda je určená zejména pro léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatických potíží či gynekologických problémů. V případě pitné kůry vám voda může pomoci u nemocí dýchacích cest.

Nejlepší lázně

Nejlepší lázně v termálech v Maďarsku
KZ » Termály Maďarsko » Termály Maďarsko: Hagymatikum, Hévíz, Budapešť
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *