🌅 Lázně Mosonmagyaróvár (termály Maďarsko)

Termální lázně jsou úžasným darem matičky přírody. Nejenom, že koupání v nich dokáže vyléčit nejrůznější neduhy těla, ale díky své vysoké teplotě si můžeme koupání ve venkovních bazénech užívat i v zimních měsících. Jednou ze zemí, která je vyhlášená právě díky svým termálním lázním, je nedaleké Maďarsko.

Termály Maďarsko: 4★ All Inclusive – 4.240 Kč ⇒

Každoročně tak tisíce českých cestovatelů vyráží do Maďarska právě kvůli nim. Podstatnou otázkou tak bývá, jaké konkrétní lázeňské město navštívit. Tímto článkem se vám pokusím ušetřit rozhodování, neboť vám představím proslulé město Mosonmagyaróvár.

Snadná dostupnost z ČR

Mosonmagyaróvár je jedním z nejpopulárnějších termálních lázeňských měst Maďarska a každoročně ho navštíví tisíce návštěvníků z celého světa, včetně České republiky. Pro české občany je totiž naprosto ideální jeho poloha, která je zhruba 35 kilometrů jižně od Bratislavy.

Mosonmagyaróvár tak leží de facto na trojmezí Maďarska, Slovenska a Rakouska a dostanete se sem snadno po místní dálnici. Pokud budete cestovat například z Prahy, a to vlastním automobilem, cesta vám zabere okolo tří a půl hodiny!

Poklidné lázeňské město

V současnosti má město přibližně 32 tisíc stálých obyvatel, takže se jedná spíše o poklidnější město, které je vhodné pro všechny, kdo hledají při své dovolené klid a odpočinek. Samozřejmě zde naleznete celou řadu možností k ubytování a také několik restaurací, kaváren či obchůdků.

Dokonce tu můžete spatřit i zajímavosti, jako je barokní zámek z roku 1711 či muzeum Hansági, které patří mezi nejstarší v celém Maďarsku (založeno bylo v roce 1882).

Jedna z nejléčivějších vod

Místní termální vody mají blahodárné účinky, které jsou známy po celém světě a dle srovnávacích měřeních, které tu v minulosti proběhly, se jedná o jednu z nejúčinnějších léčivých vod v celé Evropě (patří mezi top 5). Samotné lázně a plavecké bazény se nacházejí přímo v centru obce.

Voda v nich má různou teplotu vody, takže si můžete vybrat jednoduše ten, který vám bude svou teplotou vyhovovat nejvíc. Navíc si venkovní koupání můžete užívat i v zimních měsících – bazény tu fungují i v toto období!

Co vám voda může vyléčit?

A pro koho že je zdejší léčivá voda určená? Samozřejmě, že pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví. Nejvíce však její blahodárné účinky ocení ti, kteří trpí nemocemi kloubů či páteře či nemocemi zažívacího ústrojí – v tomto případě je však nutné, abyste zdejší vodu v malých dávkách přímo pili.

Voda má dále také blahodárný vliv na choroby dýchacích cest, jako jsou zánět průdušek či nemoci nosních či hrtanových dutin. V tomto případě je vhodná léčba pomocí inhalace.

Vstupné, otevírací doba

Lázně mají otevírací dobu, která je po celý rok stejná, a to každý den od 8:00 do 20:00. Vstupné je relativně levné – celodenní vstupenka vás přijde na 10,50€ (cca 275 Kč), rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) potom na 29€ (cca 750 Kč). Permanentka na 10 vstupů stojí výhodných 94,50€ (cca 2.460 Kč)

V lázeňském areálu se též nacházejí sauny, které jsou zpoplatněny zvlášť a jeden vstup pak vyjde na 7€ (cca 180 Kč). Pokud budete chtít předplatit 10 vstupů, za jeden vstup ušetříte, neboť permanentka do sauny vás vyjde na 63€ (cca 1.640 Kč).

Poloha lázní na mapě

Mosonmagyaróvár-poloha-na-mapě-1024x494

Sending
User Review
5 (2 votes)
KZ » Termály Maďarsko » Lázně Mosonmagyaróvár (termály Maďarsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • Věra Šilcová 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den,pořádám zájezdy do termálů,ještě jsme u vás nebyli tak jsem to
  naplánovala na 2.10.2021 ,je to sobota celý autobus 54 osob a 1 řidič,na celý
  den,jsme většinou důchodci očkovaní.Prosím o info.jestli máme slevu když
  hromadně zaplatím v eur.(nebo forinty ),a parkovné je zdarma ? Ráno kolem
  deváté hod.by jsme tam byli.Předem děkuji za informaci ,přeji pěkný den
  a moc se těšíme .Šilcová Věra ,Sušice u Uh.Hradište .

 • Monika Klimova 17. 1. 2024, 15:26

  Dobrý den, můžu požádat o adresu Vašich termálních lázní a můžu opravdu platit Eury? Děkuji

 • Ilona 15. 2. 2024, 16:02

  Dobrý den, lze prosím Vas přes internet zakoupit do termálních lázní permanentka? Dekuji

  • Michal 15. 2. 2024, 17:33

   Dobrý den, nelze, musíte buď na oficiální stránky lázní nebo nakoupit permanentku na místě.

 • Vlasta 19. 4. 2024, 12:50

  Dobrý de.Chci se zeptat na aktuální vstupné dospělý nad 65 let a ZTP.Děkuji za info.Trnová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *