🌅 Termální lázně Sarvár (Maďarsko)

Lázeňské město Sarvár je doslova proslulé. V roce 2002 byl otevřen nový a moderní komplex léčebných lázní a wellness koupelí na světové úrovni. Rozsáhlý termální, relaxační i léčebný areál představuje dokonalou relaxaci pro každého. 

Termály Maďarsko: 4★ All Inclusive – 4.240 Kč ⇒

Lázně Sarvár mají ty nejlepší podmínky pro rodiny s dětmi, milovníky termálních lázní středního věku i seniory. Ne nadarmo se jim říká „lázně tří generací“.

Nejlepší wellness

Mnozí považují lázně Sarvár za nejlepší termály v Maďarsku. Lázně a park mají rozlohu 55 tisíc m², vodní hladina přesahuje 3.600 m². Jde o moderně vybavené zařízení, které klade důraz na profesionální wellness a zdravotnické služby. Lázně Sarvár se nachází v západní části země, přibližně 120 km od Vídně. Jde o malé a příjemné městečko, které je bohaté na kulturní a historické památky.

V minulosti šlo o důležitou křižovatku vojenských cest v antice. Již před tisíci roky se město pyšnilo pevností od 16. století, tato oblast byla významným střediskem učenosti a také kultury.

Hlavní roli hrají léčivé prameny vyvěrající z hloubky 2 tisíce metrů. Tyto prameny obsahují alkalie, chloridy, bróm, jód i četné stopové prvky. Pařící sese solný roztok se využívá pro léčbu astmatu i chorob horních cest dýchacích.

Bohatá historie

Symbolem města Sarvár se stal renesanční zámek Nádasdy-vár. Tento zámek byl postaven v místech, kde kdysi stála středověká pevnost. Charakteristické jsou pro něho vstupní věže a obloukovité mosty, které vedou přes hradní příkop.

Za pozornost stojí fresky, které zdobí slavnostní sál. Na hlavním náměstí Sarváru se nachází budova radnice se zvonkohrou. Historicky zajímavé jsou také farní kostel a kašna stojící na náměstí.

Nádherné prostředí

Koupele se nachází uprostřed zeleně města Sárvár. V blízkosti lázní se nachází lesy a louky, jde o malebné místo, které si musí každý zamilovat na první pohled.

Foto z lázní Sárvár

Termální lázně Sárvár
KZ » Termály Maďarsko » Termální lázně Sarvár (Maďarsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • Pišl Zdeněk 13. 1. 2024, 12:15

  Jsou termály v Sarváru otevřený a jaké jsou podmínky a omezení?
  Děkuji

  • Marie 13. 1. 2024, 12:15

   Prosím jsou termály v Maďarsku otevřené? Děkuji.

 • Jiřina Levicová 13. 1. 2024, 12:15

  Kolik stojí celodenní vstup do lázní v Sárvár a jak je to s pandemií?

  • Jana Špendlíková 13. 1. 2024, 12:15

   Prosím,můžete mi sdělit cenu celodenního vstupného a můžu platit eurem ?Děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *