🌅 Lázně Zamárdi (termály Maďarsko)

Znáte či máte zkušenost s lázněmi Zamárdi? Napište prosím své zkušenosti do komentářů pod článkem. Děkuji. Jestliže chcete vycestovat k maďarskému Balatonu, neměli byste minout město Zamárdi ležící na jižním pobřeží. Co toto místo nabízí?

Termály Maďarsko: 4★ All Inclusive – 4.240 Kč ⇒

Nagystrand

Rozsáhlá a volně přístupná pláž láká turisty z širokého okolí. Její název do češtiny znamená Velká pláž, což dokumentuje její šířka – 3 kilometry. Malebnost tohoto místa dokumentuje krásný výhled na protilehlý poloostrov Tihany, na nějž se lze vydat loďkami. Pláž je udržována a těšit se můžete na štěrkové promenády. Vstupní mola jsou umístěna každých 500 metrů, takže o základní komfort je bez problémů postaráno.

Zapůjčte si také sluneční lehátka či šlapadla. Až dostanete hlad, navštivte místní restauraci nebo si dejte tamní vyhledávanou vařenou kukuřici. Děti se vydovádí na tobogánu i hřišti. Sportovci zase uvítají nabídku volejbalu a minigolfu. Za pokus rozhodně stojí ještě vodní trampolína. Pokud preferujete pomalejší zábavu, prostě si zarybařte.

Cena za vstup na pláž

Na samotném poloostrově se nalézá jedna z nejdražších pláží u Balatonu. Její elegance odpovídá nabízeným službám, od pronajímaných vil po nabízené jachty. Cena za den pro dospělého se v základní sazbě pohybuje kolem 800 forintů, což činí asi 70 Kč. Další služby si přikoupíte podle zájmu.

Pláž je udržována, většinu povrchu tvoří pěkný trávník. Při vstupu do jezera se příjemně zaboříte do mělkého písku, sklon není nijak výrazný, takže bez obav s sebou vezměte i ty nejmenší.
Občerstvení zajišťují dva bufety, místní kuchyň je zpravidla chválena.

Zajímavosti v okolí

Zhruba 10 kilometrů od Zamárdi se nalézá katolický kostel jménem Kőröshegy. Jestliže si libujete v historických památkách, tato lokalita by se ve vašem diáři určitě měla objevit. Pokud si potrpíte na adrenalin, určitě oceníte Balatonfűzfő.

Jedná se o bobovou dráhu vybudovanou před 15 lety. Jejích rozsah činí 800 metrů a výškový rozdíl 39 metrů. Během svého sportovního vyžití dosáhnete rychlosti až 39 km/h.

Foto z lázní

Termální lázně v Maďarsku Zámárdí
KZ » Termály Maďarsko » Lázně Zamárdi (termály Maďarsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *