🌅 Termály pro děti (Maďarsko)

Termální lázně či přímo jezera jsou skvělou inspirací pro celoroční dovolené. Rodiče dětí mi však dají za pravdu, že zabavit na dovolené své malé ratolesti je někdy nadlidský úkol. 

Termály Maďarsko: 4★ All Inclusive – 4.240 Kč ⇒

Z tohoto důvodu vám tak přináším tipy na termální lázně v Maďarsku, které jsou připravené na to, aby vaše děti co nejvíce zabavily a vy si tak mohli co nejvíc užívat zaslouženého odpočinku ve vyhřáté a léčebné vodě!

Aquarius Élményfürdő

První doporučené termální lázně objevíte ve městě Nyiregyhaza, které leží na severovýchodě Maďarska a nesou název Aquarius Élményfürdő. Jedná se o rozsáhlý lázeňský komplex, který je rozdělen do několika částí. Samozřejmostí je „ozdravná“ část, ve které naleznete několik bazénů s horkou termální vodou.

Vaše děti si však určitě užijí zejména zábavnou část, ve které si budou moci užívat celou řadu tobogánů, včetně speciálního tobogánu Black hole, který je doprovázen zvukovými a světelnými efekty. Zážitkem je též divoká voda, která je zakončena překrásnou vodní jeskyní. Určitým standardem je pak bazén s umělými vlnami.

Největší mrňousové se pak zabaví v části pro nejmenší, kde naleznete dětský bazén se třemi hloubkami a také nejrůznější atrakce, jako vodní hrad s prolézačkami či nejrůznější skluzavky.

Hungarospa Hajdúszoboszló

Druhý lázeňský komplex se jmenuje Hungarospa Hajdúszoboszló a nejdete ho ve městě Hajdúszoboszló, které leží asi 10 kilometrů jihozápadně od Debrecenu. Dle prospektů samotného zařízení se jedná o největší lázeňský komplex v celé Evropě.

Kromě samotných termálních lázní, které jsou vyhledávány zejména pro jejich léčebné účinky, tu můžete zažít nezapomenutelnou zábavu v mnoha dalších částech. Mezi nejvyhledávanější tak patří tzv. Aqua Palace, který je rozdělen do několika sekcí. Velmi oblíbené jsou tak například tzv. Zážitkové lázně, kde najdete mimo jiné tematicky laděné bazény.

Zmíním kupříkladu tropický bazén, bazén s kinem či bazén v ledové jeskyni. Pro ty nejmenší děti je pak určená část Svět dětí, která disponuje například rodinným bazénem se zvířátky, nesčetné skluzavky či vířivku.

Nejvíce legrace si ovšem užijete ve zdejším Aquaparku, kde najdete desítky nejrůznějších atrakcí, od tobogánů, po šílenou řeku či dvanáctimetrovou věž, odkud vede mohutná skluzavka přímo do vody. V Akvaparku ovšem naleznete i odpočinkové bazény, z nichž jeden je určen opět pro ty nejmenší a disponuje velkým vodním hradem.

Rába Quelle Gyógy

Za posledním místem, které vám doporučím, vede nejkratší cesta. Komplex termálních lázní s názvem Rába Quelle Gyógy totiž naleznete ve městě Győr, které leží pouhých 10 kilometrů od slovenských hranic a pak asi 65 kilometrů od samotné Bratislavy.

Tento komplex tu funguje již od roku 2003 a v současnosti tu naleznete celou řadu bazénů i atrakcí pro děti. Kromě toho, že voda je zde ve všech bazénech stoprocentně přírodní a léčivá, můžete si je užívat po celý rok, a to i v zimě.

Jízda na tobogánu

Vaše děti budou zajímat zejména zážitkové bazény, kterých tu je rovných pět. Jízda na tobogánech je tu taktéž nezapomenutelná – ten největší je dlouhý celých 64 metrů! Samozřejmostí je pak celá řada atrakcí, jako jsou například protiproudové kanály, gejzíry, vodopády, jeskyně a mnohé další. Pro ty nejmenší prcky je pak připraven dětský koutek a též dětský bazén.

Foto z lázní

Termály v Maďarsku pro děti
KZ » Termály Maďarsko » Termály pro děti (Maďarsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *