🌅 Bezpečné Řecké ostrovy: Kam do Řecka autem? – dovolená, zájezdy

Řecko = země, která se po několika náročných letech opět těší velké popularitě a zájmu ze strany turistů. Řecko je stále bezpečná země, jejíž kultura je nám blízká. Místní obyvatelé jsou stále milí, usměvaví, velmi přátelští a pohostinní. Řecko má fascinující a zájem vzbuzující historii a kulturu.

Skvělé moře i pláže

Tato úžasná země je plná výborných pláží, romantických zákoutí, panenské přírody a má překrásné, teplé, křišťálově čisté moře. Mnohé ostrovy nabízejí jedinečný výhled na otevřené moře a zažít působivý západ slunce patří mezi zážitky, které jsou slovy těžko popsatelné.

To vše je okořeněno prvotřídní středomořskou kuchyní s jedinečnými delikatesami. Za zmínku stojí i místní vína, která se liší podle ostrovů a lokalit. Země s nesčetnými možnostmi – stačí si jen vybrat ostrov…

Malé i velké ostrovy

Řecko je bezpochyby země ostrovů a malých ostrůvků. Je jich přes dva tisíce a většina z nich leží v Egejském a Jónském moři. Těm, kteří dají přednost menším – méně komerčním ostrovům, se naskytne příležitost poznat to pravé panenské Řecko.

Jónské ostrovy

Pestrou škálu začínáme Jónskými ostrovy, které charakterizuje bohatá zeleň a krásná příroda. Téměř na každém Jónském ostrově najdete okouzlující zátoky s tyrkysovým mořem. Vybrat si můžete mezi ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkada, Kefalonie a Jónskému moři můžeme přidělit i střípek krásy na pevnině – Pargu. Kromě jmenovaných ostrovů patří do Jónského moře i ostrůvky Paxos, Antipaxos, Meganissi či Skorpios – ostrov miliardáře Onassise. Obyvatelé Jónských ostrovů odjakživa ctili tradice, absorbovali vlivy různých kultur, umění, hudby, západních i východních jazyků. Jónské ostrovy a jejich krásu popsali v nejednom svém díle jejich rodáci – slavní řečtí spisovatelé jako Dionysios Solomon, Andreas Kalvos, Aristotelis Valaoritou nebo Nikos Kavvadis.

Čeká na vás i souostroví Dodekanés sestávající z dvanácti větších ostrovů a množství malých ostrůvků rozprostírajících se mezi Krétou a tureckým pobřežím. Na rozdíl od Jónských ostrovů jsou převážně suché a mají odlišnou architekturu. Největší a nejznámější je Rhodos, kosmopolitní ostrov Hippokrata Kos, ostrov lovců mořských hub Kalymnos, který sousedí s nedotčeným Telendosem, ostrov divoké krásy a přísných tradic Karpathos. Do souostroví Dodekanés patří i vulkanický Nisyros, ostrov apoštola Jana Patmos, ostrov průzračných pramenů pitné vody Leros, historicky významná Astypalea, ostrov rybářů Kasos, kouzelná šperkovnice Symi, romanticky drobný Tilos a vzdálené Kastelorizo.

Bezpečná Kréta

Samostatnou jednotkou je Kréta – ostrov minojské kultury, dnes významný zdroj ekonomiky a exportu do zahraničí. Kréta se těší neutuchající popularitě u turistů z celého světa. Neodmyslitelnou součástí Řecka je i oblast Peloponésu – převážně hornatý poloostrov tvořící jižní část Řecka. Mnohé tradice zde přetrvávají už od starověku. Tradiční hudba, tance, orientální písně – to vše Peloponézané ctí dodnes. Jako ochutnávku z této oblasti vám nabízíme Tolo.

Oblast Olympské riviéry patří stále mezi vyhledávané dovolenkové cíle, zejména díky zlatavým písečným plážím, azurovému moři a přírodním krásám. Střediska Paralia a Nei Pori patří mezi nejoblíbenější a nabízejí mnoho možností pro aktivní i pasivní odpočinek.

Severní Řecko

Pokud se přesuneme na sever, objevíme severní oblast Egejského moře a ostrovy jako Lesbos, Thassos ale i Chalkidiki na řecké pevnině. Tato oblast je zelená a má mírnější klima. Předměty, které našli archeologové na ostrovech Egejského moře – kamenné nástroje, malé bílé fi gurky ženských a mužských tvarů, nádoby s chobotnicemi, rybami, zrcadla, hliněné nádoby s kruhovými řezbami – to vše svědčí o jejich dávné a bohaté kultuře.

Proč je Řecko tak oblíbené?

Bezpečná dovolená v Řecku: Jak předcházet problémům na Řeckých ostrovech?

KZ » Last minute Řecké ostrovy » Bezpečné Řecké ostrovy: Kam do Řecka autem?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *