🌅 Černé moře

Pobřeží Bulharska tvoří téměř 380 kilometrů. Z toho přibližně 130 kilometrů tvoří nádherné široké písčité pláže a zbytek tvoří dech beroucí formace útesů. Ovšem jak pláže, tak útesy spojuje moře, které je omývá.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

V Bulharsku stejně jako v Rumunsku, Ukrajině nebo snad Turecku je to Černé moře. To je vlastně mořem Atlantského oceánu, se kterým jej spojuje moře Středozemní. Obě moře spojuje oblast zvaná Bospor.

Když se chystáte na dovolenou strávenou u moře v Bulharsku, zajímá vás vždy předpověď počasí a teploty moře. Ta druhá je v Bulharsku v létě opravdu příznivá!

Průměrné teploty Černého moře

Na počátku roku je Černé moře ledové, vždyť i v březnu má pouhých 5 °C. Květnových 15 °C a červnových 19 °C jsou stále dosti střízlivé teploty, do kterých se odváží jen páru otužilců. V letních měsících ale nastane období všech plavců i neplavců.

Maximální teploty – červenec a srpen

červenci a srpnu se voda vyhřeje na 25 °C, avšak nepřekvapí vás ani teploty okolo 28 °C, což uvítá valná většina z nás. Výhodou zdejších pláží je pozvolný sestup do moře, který zajišťuje také poměrně silnou stálost teploty vody.

Voda se na mělčině vyhřeje a dlouho si svou teplotu drží. I díky tomuto faktu se v Bulharsku v klidu vykoupete během dovolené v září, neřku – li v půlce října.

Černé moře dovolená? ANO!

Na letní dovolenou do Bulharska je tedy nejvhodnější vyrazit v červenci nebo srpnu, nechcete – li se však mačkat na pláži mezi hordou dalších moře chtivých turistů, vyrazte až po hlavní sezóně v září.

O to déle si budete užívat sluneční paprsků, byť v našich končinách již opanuje chlad a déšť. Nicméně Bulharsko má pro vás připraveno něco speciálního každý měsíc v roce, ať jsou to památky, nezaměnitelná fauna i flora nebo lyžování v liduprázdných střediscích s kvalitou odpovídající Alpám, nebojte se jej ochutnat.

Teploty vzduchu

Okolní státy kolem Černého moře
KZ » Bulharsko » Černé moře
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *