🌅 Odlety do Bulharska (z Brna i Ostravy)

Z pražského letiště se létá do dvou míst na bulharské mapě – do hlavního města Sofie ve vnitrozemí a do pobřežního Burgasu. Samostatnou letenku s odletem z letiště v Brně či Ostravě bohužel není možno zakoupit. Jedinou možností jak se z těchto měst dopravit do Bulharska je zakoupení zájezdu. Nemálo z nich nabízí zájezdy s odletem z Brna či Ostravy.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

Bulgaria Air

Do Sofie létá celoročně společnost Bulgaria Air, vlajková loď v aeroliniích celého Bulharska. Své počátky datují do roku 2002 a do roku 2008 přepravili více než milion pasažérů. Nemusíte se tedy s nimi na palubě ničeho bát. V ekonomické třídě vyjde jedno sedadlo v přepočtu přibližně na 6.100 Kč a samotný let z Prahy vám zabere 1 hodinu a 50 minut.

Travel Service

V letní sezóně vás do Burgasu přepraví také společnost Smartwings. Jedná se o obchodní značku společnosti Travel Service a.s. se základnou v Praze. Travel Service jsou leadrem v oblasti charterových letů nejen u nás, ale například také na Slovensku nebo v Maďarsku.

Na našem trhu působí více než 15 let, tudíž i u nich jste v opravdu dobrých rukou. Za dvě hodiny a pět minut letu zaplatíte přibližně 2.200 Kč.

Samozřejmě, tyto dvě společnosti nejsou jediné, které vás mohou přepravit, další jsou například LOT Polish Airlines či Turkish Airlines.

Odlety z Brna do Bulharska

V případě, že se chystáte do Burgasu a jeho okolí a nechce se vám z Moravy až do Prahy, nezoufejte. Je zde podobná situace jako na letišti v Ostravě.

Společnost Smartwings, lépe řečeno Travel Service a.s. vypravuje z Brna několik přímých letů v týdnu. Let trvá pouze necelé dvě hodiny a cena je opravdu příznivá – ovšem, můžete se přesvědčit sami.

Na palubách letadel jsou podávány teplá jídla spolu se servisem studených (sprite, kola, džusy, vína, piva apod.) a poté teplých nápojů (káva, čaj). Na palubách letadle Boeing 737 – 800 není k dispozici žádný entertainment systém či film, ale při nástupu si můžete alespoň vzít denní tisk dle vlastního výběru.

Doby a délky letů

———————-

Časy jsou přibližné a nejsou pravidlem!

Pouze letenka

Přepravit vás přímým letem může také Bulgaria Air, nicméně zde očekávejte pouze několik letů v měsíci (velmi často pouze 1 až 2 lety za měsíc). V případě přestupu v Praze je možná výhodnější se do hlavního města dopravit po vlastní ose – vyjde to levněji a také to nejspíše nebude trvat tak dlouho, když uvážíte všechny odbavení, čekání na další let apod.

Odlety z Ostravy do Bulharska

Z Ostravy do Burgasu létají jak pravidelné, tak charterové lety. Díky tomu si můžete vybrat ze sedmi letů v týdnu buď v brzkých ranních hodinách, čímž pádem si můžete užít zbytek dne na pláži, nebo v pozdních večerních hodinách, kdy si po letu příjemně odpočinete na hotelovém pokoji.

Travel Service

Spojení jako u všech našich letišť zajišťuje společnost Travel Service se svými letadly na střední vzdálenost – Boeingy 737 – 800, kterých má rozsáhlou flotilu.

V letní sezóně jsou některé lety operovány s mezipřistáním v Brně. Pokud se tomuto nepříjemnému zdržení chcete vyhnout informujte se u CK či Cestovní agentury u které jste zájezd zakoupili.

Pravidlem ovšem je, že CK či Cestovní agentura má pronajatou jen sedačkovou kapacitu a routing je ponechán zcela na letecké společnosti – možné mezipřistání v Brně tedy nelze příliš ovlivnit.

Letadlem do Bulharska:

———————–

Tyto časy ovšem nejsou pravidlem, ale obvyklým standardem.

Pravidelné lety

Bohužel do hlavního města Sofie zde nenaleznete přímé spojení. Nejrychlejší let trvá přibližně 6 hodin přes Prahu a Vídeň, další časově náročnější nicméně finančně výhodnější možností jsou lety přes Prahu a Varšavu. Nicméně i zde stojí za zvážení, zda komfort v letadle nevykompenzuje nepohodlí při přestupech a čekání a není tedy výhodnější do Prahy či Vídně dojet po vlastní ose.

Letadlem do Bulharska

Do samotného Bulharska a jeho destinací existují dvě hlavní možnosti, jak přicestovat. Méně pohodlná a cca. 2 dny dlouhá možnost je autem. Mnohem pohodlnější je však navštívit Bulharsko letecky.

Mnoho cestovních kanceláří dnes nabízí bohatou nabídku možností, z jakých letišť lze odletět. Těmi nejoblíbenějšími jsou jak letiště Praha, tak i Brno, Ostrava, nebo Pardubice. Let ze všech z nich je víceméně stejně dlouhý, a málokdy překročí 2 hodiny.

Bulharská letiště

Letiště Varna

Po uplynutí tohoto času každého cestovatele čeká přestání na jednom z místních letišť. Těmi, které jsou z hlediska turistického ruchu ideální, jsou Burgas a Varna. Druhé jmenované letiště se nachází v hlavním městě Bulharska, a je tak podstatně více vytížené.

Pokud tedy volíte Bulharsko letecky, a vybíráte si některou z destinací, které spadají do severní bulharské riviéry, pravděpodobně budete právě na letišti Varna přistávat. Odtud vás už čeká pouze transfer, které rozhodně netrvá nijak dlouho, a často se lze vejít pod jednu hodinu.

Letiště Burgas

Druhé letiště, a to Burgas naopak obsluhuje hlavně druhou lokalitu, a to jižní bulharskou riviéru. Zde se nachází většina tamních středisek a tak je pravděpodobné, že pokud do některého z nich míříte, bude váš let končit právě zde. Odtud už se lze vydat do celé řady destinací, a díky poloze samotného letiště v Buragasu tak není ani zde nutné počítat s dlouhým transferem.

Samozřejmě z hlediska pohodlnosti a ceny se rozhodně dá říci, že Bulharsko letecky je mnohem lepší volbou, než kdybyste chtěli do této země vyrazit svým vlastním autem, nebo autobusem. Stačí si spočítat čas, který v silničním prostředku ztratíte, a přitom ceny za takovou cestu nejsou zase o tolik levnější, jako v případě letadel.

To už samozřejmě ví řada lidí, a tak je většinou v nabídce pouze letecká doprava, a ona silniční je spíše výjimkou, nebo možností pro dobrodružnější povahy.

KZ » Bulharsko » Doba & délka letu z Prahy do Bulharska » Odlety do Bulharska (z Brna i Ostravy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *