🌅 Bulharsko: Počasí v srpnu

Počasí v srpnu je v Bulharsku ve znamení vrcholu sezóny. Pravdou je, že příroda není už tak voňavá čerstvostí a vláhou jako na počátku července, ale poněkud vysušená. Po maximech v červenci se není čemu divit. Výhodou zůstává velmi vyhřáté moře, které má nejvyšší teploty v roce.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

V tomto článku se zabývám pouze předpovědi počasí pro pobřežní oblasti, konkrétně Sluneční pobřeží. Důvodem je samozřejmě, že pobřeží je hlavním cílem českých turistů, ale také má osobní zkušenost s návštěvou právě Slunečného pobřeží.

Průměrné teploty

Počasí srpen v Bulharsku

Teploty

O 1 °C nižší průměrné měsíční teploty oproti červenci se pohybují v srpnu na 23 °C. Výhodou je v tomto případě absolutní celoroční minimum srážek. Jinými slovy nemusíte se bát, že by Vám na této dovolené v srpnu pršelo.

Srpen je proto z pohledu počasí ideální na návštěvu Bulharska například s karavanem či stanem pokud se chystáte kempovat. Jen 3 dny lehkých srážek při kterých spadne necelých 30 mm vody jsou garancí skvělého pobytu.

Doba slunečního svitu

Z pohledu slunce jde o druhý měsíc po červenci, kdy bude svítit přes 10 hodin každý den. Opalování a plážová zábava zde v srpnu velmi bují.

Teplota moře

Teplota vody v moři je sice průměrně v přehledech uváděna jako totožná s červencem a to konkrétně 24 °C. Z vlastní zkušenosti ovšem mohu říct, že v srpnu je vždy o trochu vyšší. Důvodem je fakt, že moře drží teplo získané z předchozích měsíců a na počátku srpna je stejně „horká“ jako na konci měsíce i začátkem září.

Počasí online

KZ » Bulharsko » Počasí Bulharsko » Bulharsko: Počasí v srpnu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *