🌅 Počasí Crikvenica (Chorvatsko)

Jak je vidět na mapě Chorvatska, leží letovisko Crikvenica v kvarnerském zálivu severního Chorvatska. Od Jadranského moře ho pomyslně odděluje ostrov Krk.

Informace o Crikvenici

Pokud se zaměříme na celoroční průměr teplot počasí dostaneme krásnou hodnotu 13°C. Počasí zde je typicky Chorvatské s mírnou zimou a příjemně teplým létem.

Jedná se o klidnou destinaci s více než 10.000 obyvateli. Název Crikvenica je odvozen od zdejšího kostela (crkva znamená kostel). Nedaleko naleznete i destinaci Malinska.

Oblast Crikvenice je z hlediska dovolené velmi upravená a výhodou je také dobrá poloha z hlediska sítě dálnic v Chorvatsku. Jedná se o klidnou destinaci s mnoha zeleně a lázeňským servisem.

Teplota moře v Crikvenici

Teplota moře v jednotlivých měsících je vypsána v tabulce níže. Platí že je vždy o něco menší s výjimkou zimních měsíců, kdy funguje jako zásobárna tepla a je tedy teplejší nežli teploty vzduchu.

Pro aktuální teplotu lze využít jako odrazový můstek aktuální teploty počasí uvedené také níže. Rozhodně zde počítejte s klidnějším mořem než například u odlehlého ostrova Lastovo.

 Průměrné teploty v jednotlivých měsících

 ledenúnorbře.dubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlist.pros.
Teplota vzduchu [°C]7811162124272824181610
Průměrná teplota moře [°C]131213151822242523211815

Aktuální počasí Crikvenica

Mapa Crikvenica

Graf měsíčních průměrů

Grafický vývoj počasí
KZ » Chorvatsko » Počasí Chorvatsko » Počasí Crikvenica (Chorvatsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *