🌅 Počasí Dubrovník (Chorvatsko)

Jak je vidět na mapě Chorvatska, město Dubrovník leží na samém jižním výběžku Chorvatska. V souvislosti s tím zde panují i nejvyšší průměrné teploty vzduchu z celého Chorvatska.

Teploty vzduchu

Maximální denní teploty vzduchu zde v hlavní sezóně – měsících červenec a srpen – se pohybují až na hranici 32 °C. Jaké jsou v Dubrovníku aktuální teploty a předpověď na 7 dní se dozvíte níže na grafickém znázornění.

Jižní Dalmácie – Dubrovník

Slunečními paprsky omývaná a jemným vánkem ovívaná přímořská část jižní Dalmácie, kde se Dubrovník nachází se táhne po pobřeží od ostrova Hvar směrem na jih k hranicím s Černou Horou.

Oblast jižní Dalmácie

Atraktivní destinace Dubrovník rozvinula nárůst turistického ruchu v celé oblasti jižní Dalmácie. Jak se rozrůstala oblast pokrytá hotelovými komplexy začala se tato oblast nazývat dubrovnická Riviéra.

Od zbytku Jadranské oblasti se Dubrovník liší tím, že zde nenaleznete gigantická letoviska ani rozsáhlé turistické zóny. Tento fakt sice brzdí rozvíjející se masový turismus, ale zato nezávislí cestovatelé (jako Vy nebo já :-)) tento fakt s radostí vítají.

Aktuální počasí Dubrovník

Dubrovník leží na pobřeží Jaderského moře a jeho krásu podtrhává vápencové pohoří. Starodávnými úzkými příkrými uličkami plnými restaurací a kaváren mezi kamennými domy a domky projdete, aniž byste potkali jediné soukromé vozidlo (zásobování totiž probíhá brzy ráno).

Toto město, obehnané mohutnými hradbami (široké 6 a vysoké 23 metrů), s bohatým kulturním dědictvím bylo zařazeno do celosvětového seznamu UNESCO. Obvyklý je vstup do starého padacím mostem západní brány Pile. Navštívit je tady možné pevnost Minčeta, místní kostely, muzea, odpočívat na náměstích a obdivovat zdejší architektonické skvosty.

Ideální je využít poklesu cen v září, kdy je tu díky odlivu turistů lepší možnost najít levnější ubytování a přitom jsou stále ještě velmi příjemné teploty vzduchu i moře.

Pláže Dubrovník

Koupání v Dubrovníku je příjemné od dubna do října a v té době si tu opravdu užijete především vodních sportů. Pro skutečně dobré plavce je určené koupání u skal pod městským opevněním a na skalnatém poloostrově Danče u ženského kláštera. Poblíž jihovýchodní brány je koupání s krásným výhledem na staré město a je tu hrubý písek i drobnější oblázky.

Navštívit můžete poloostrov Lapad/Sumratin s hrubým pískem, kde využijete pro slunění betonové plošiny. K dispozici jsou i sprchy a možnosti občerstvení. Východně od starého města najdete poblíž kláštera proti ostrůvku Lokrum mezi místními známou pláž Sveti Jakov. Dvě zdejší pláže u hotelových resortů byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou EU.

Měsíční průměr podnebí

Vývoj teplot v průběhu roku
KZ » Chorvatsko » Počasí Chorvatsko » Počasí Dubrovník (Chorvatsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *