🌅 Svět Medúz Praha

Kolik stojí vstupné do Světa Medúz (Praha–Pankrác, Arkády)? Jaká je otevírací doba a jaké jsou recenze od návštěvníků? Hodnocení a zkušenosti se světem medúz 2023.

Řekli byste, že téměř v centru Prahy moc zvířat nepotkáte? Opak je pravdou. Na střeše OC Arkády Pankrác se ukrývá víc než deset tisíc nejrůznějších živočichů  –  a dokonce mořských. Už jste také o Světě Medúz slyšeli?

Jak dlouho tu s námi žijí medúzy?

Medúzy obývají Zemi už po miliony let. Byly tu dokonce ještě před dinosaury. Ty nejmenší mají sotva tři milimetry; ty největší narůstají až do průměru tří metrů. Pokud bychom započítali i jejich chapadla, největší jedinci na délku překonají i plejtváky. Jejich tělo tvoří z 97 procent voda. Dožívají se až třiceti let a nepatří mezi ohrožené druhy; jsou však krásné, skoro se nemusíme bát říct kouzelné. 

Svět medúz v Praze na Pankráci

V osmatřiceti akváriích tu skutečně naleznete medúzy nejrůznějších druhů, velikostí i tvarů. Největší akvárium má tvar koule a uchází se dokonce o zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Vejde se do něj dva tisíce litrů vody. Největší „obyčejné“ zdejší akvárium pojme na pět tisíc litrů. A úplně dohromady je tu 12 500 litrů vody.

až 10000 medúz

Starat se o medúzy není snadná práce, jak by se mohlo zdát. Odborníci se tu starají o různorodou potravu a dokonce o umělé vytváření proudů, protože se medúzy neumí pohybovat samy. Pracuje tu i specialista na množení medúz.

Co musíte vidět?

Je těžké vybrat jen několik exemplářů, ale mezi nejpopulárnější patří bezpochyby třeba medúza, které je přezdíváno „volské oko“  –  kořenoústka hrbolatá. Medúza Turritopsis dohrnii zase dokáže ovlivnit svůj životní cyklus a z dospělé medúzy se proměnit zpět do stádia polypu. Nenápadná čtyřhranka Fleckerova z Austrálie je zas jedním z nejjedovatějších zvířat světa  –  její žahadla usmrtí až šedesát dospělých lidí. Cestou v metru si můžete udělat fotku ve fotobudce.

Kde se Svět Medúz nachází?

Svět Medúz najdete ve 2. patře OC Arkády Pankrác (Na Pankráci 86, Praha 4, 140 00). Pohodlně se sem dostanete přes střechu z parkoviště pro zákazníky. Otevřeno je denně od 9:00 do 21:00. Vstupné je 260 Kč, snížená cena 200 Kč, rodinné vstupné 560 Kč. Děti do 2 let mají vstupné zcela zdarma. Prohlídka vám zabere zhruba hodinu času.

Otevírací doba Světa Medúz (medúzárium):

Recenze & Hodnocení

Z pohledu hodnocení Světa Medúz od návštěvníků bych označil tuto atrakci jako lehký nadprůměr. Téměř 4000 recenzí na googlu s průměrnou známkou 4/5 bodů často vyčítá především vysoké vstupné a „unavené“ medúzky. Recenze na facebooku dávají této nevšední atrakci také hodnocení 4/5 bodů. Doporučuji ovšem udělat si vlastní názor a třeba napsat své zkušenosti do komentářů pod tento článek.

Jaká je cena za návštěvu Světa Medúz v Praze na Pankráci?

Kompletní ceník za vstup do Světa Medúz najdete v sekci viz výše. Základní vstupné 260 Kč je často kritizováno a je relativně vysoké. Nicméně je fakt, že nic podobného v ČR nenajdete.

Kdy je otevírací doba pro vstup do Světa Medúz v OC Arkády?

Svět Medúz respektive Medúzárium má otevřeno stejně jako obchodní centrum Arkády. Ve stejné dny a časy má otevřeno také bistro hned v Medúzáriu.

Svět Medúz v Praze (Pankrác, OC Arkády): Recenze, vstupné
KZ » ČR » Svět Medúz Praha
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Ivana Dovolová 1. 6. 2024, 21:26

    Dobrý večer! Prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, jestli se musíme objednat dopředu. Moc děkuji za odpověď!

    • Michal 6. 6. 2024, 20:31

      Dobrý den, není potřeba se předem objednávat. Prostě dorazte a na místě si koupíte vstupné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *