🌅 Cayo Levantado

Dominikánská republika, to není pouze východní část ostrova Hispaniola. Vyrazit totiž např. můžete také na menší ostrůvek Cayo Levantado, který se dle mnohých může pyšnit jedněmi z nekrásnějších plážích v zemi.

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Cayo Levantado je ostrov na severu Dominikánské republiky v zálivu Samaná, který se nachází u poloostrova Samaná. Ten patří sám o sobě mezi vyhledávané turistické destinace díky pěkné přírodě, ale vyrazit na Cayo Levantado se minimálně na otočku určitě vyplatí, neboť odměnou vám bude příjemná relaxace a další aktivity.

Ostrov je přitom zhruba dva kilometry dlouhý a půl kilometru široký, takže se rozhodně nejedná o druhé Grónsko.

Co všechno lze v letovisku dělat?

Předně je nutné zmínit, že ač byl ostrov dlouhou dobu znám svou krásnou přírodou, v roce 2006 vyrostl na jeho jihozápadě pětihvězdičkový luxusní hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado (viz níže), což celkem proměnilo místní podmínky. Tak např. velké části této původně přírodní rezervace jsou dnes přístupné pouze pro hotelové hosty.

Cayo Levantado však ani přesto neztratilo nic ze své krásy, takže zde můžete navštívit menší půlkruhové písečné pláže, které omývá opravdu velmi průzračná mořská voda. I ze břehu lze tedy pozorovat korálové útesy. U hlavní pláže můžete nakoupit u mnoha místních obchodníků a jejich stánků, případně navštívit bar a osvěžit se nejrůznějšími nápoji.

V místních vodách je možné rovněž rybaření, takže se můžete věnovat i dalším aktivitám.V každém případě ani nemusíte do vody, odpočinku si lze na Cayo Levantadu užít i při pozorování krásné přírody. I přes výše zmíněné změny tak ostrov stále zůstává pro mnohé turisty rájem na zemi, a to samozřejmě také díky tomu, že zde můžete ochutnat různé místní speciality.

Hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado

Dvě třetiny ostrova dnes zabírá hotelový resort, takže pro veřejnosti je přístupná jen třetina ostrova. Na druhou stranu na krátký výlet z pevniny vám veřejná část zřejmě postačí. A pokud zde budete chtít strávit celou dovolenou, ubytujete se také v tomto luxusním hotelu. Ačkoli all inclusive zájezdy lze po slevě sehnat od 40 000 Kč, mimo sezónu mohou být pobyt ještě levnější.

Buď jak buď, hotel Luxury Bahia Principe Cayo Levantado se nachází takřka přímo na pláži, takže k moři to budete mít pouze několik metrů. Co se týče vybavení, k dispozici máte klimatizaci, bazén, lehátko a slunečník, minibar, animační programy, ale také fitness, tenis či potápěčské centrum. A ještě doplňme, že hotel má celkem 201 pokojů v hlavní budově a v areálu je i několik vil.

Jak a kdy sem letět?

V Dominikánské republice se nalézá několik mezinárodních letišť. Na Cayo Levantado ale nic takového pochopitelně očekávat nemůžete. Nejbližší přistávací plocha pro letadla se nachází zhruba v 70 km vzdálenosti, a to na poloostrově Samaná. Na ostrov se následně budete muset vydat lodí po moři.

A kdy vyrazit? Dominikánská republika má v podstatě celoročně příznivé podmínky pro turisty. Nejtepleji je samozřejmě v průběhu června až srpna, ale i další měsíce nejsou chladné. Jen v říjnu musíte v oblasti očekávat deště.

Foto z ostrova

Ostrov Cayo Levantado
KZ » Dominikánská republika » Cayo Levantado
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *