🌅 Dominikánská republika: Letiště

Letiště na území Dominikánské republice najdete celou řadu. Všechny jsou zobrazené na mapě viz níže. Drtivá většina všech cestovatelů bude mít ovšem zájem pouze ta největší mezinárodní letiště. Která to jsou?

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Letiště Punta Cana

Nejvíce vytížené a hlavní letiště celé Dominikány. Letiště se samozřejmě nachází u okraje stejnojmenného letoviska Punta Cana. Lze najít přímé lety nejen z území Severní Ameriky, ale také přímo z Evropy.

Na dálkových linkách sem létají letecké (charterové) společnosti například z Paříže, Londýna či Německa. Při rezervaci zájezdu přes českou cestovní kancelář přistanete s největší pravděpodobností právě na tomto letišti.

Letiště Santo Domingo

Východně po pobřeží od města Santo Domingo se nachází stejnojmenné mezinárodní letiště. I sem můžete s určitou pravděpodobností přiletět při zakoupení zájezdů od české CK.

Přílety na toto letiště obvykle nicméně obsluhují pouze menší počet hotelů u jižního pobřeží Dominikánské republiky.

Informace o levných letenkách do Dominikánské republiky

Letiště Puerto Plata

U třetího největšího letiště na východní části ostrova se již dostáváme do oblasti dovolených převážně od amerických cestovních kanceláří.

Při rezervaci zájezdů od cestovek v Evropě je přílet na toto letiště zcela minimální. Letiště je také už razantně méně vybavené a není příliš připraveno na turistický ruch.

Další letiště jsou například:

Transfery

Drtivá část transferů z letiště na hotely a resorty rozeseté podle celého pobřeží jsou organizovány přímo od cestovních kanceláří. Obvykle se jedná o klasické klimatizované autobusy či minibusy.

Pokud cestujete individuálně není problém vzít si přímo u letiště taxíka, nejsou nijak drahé a pokud cenu trochu usmlouváte dostanete se na velmi příjemnou cenovou relaci i při delších vzdálenostech.

Seznam letišť na mapěLetiště-Dominikánská-republika

KZ » Dominikánská republika » Dominikánská republika: Letiště
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *