🌅 Benátky v Itálii

Chystáte se do Benátek v Itálii? Levné letenky přímo z Prahy tomuto prodlouženému víkendu nahrávají do karet.Jen pouze okolo 800 kilometrů cesty po silnici se od České republiky nachází místo, které je svým způsobem světovým unikátem. 

Nejlevnější zájezd do Itálie za 7.240 Kč ⇒

Toto město je totiž protkáno desítkami kanálů, takže to vypadá, jako by bylo vystavěno přímo na vodě. Samozřejmě hovoříme o proslulých severoitalských Benátkách, které každoročně navštíví přibližně 20 milionů turistů!

Centrum kultury

Historie Benátek sahá až do pátého století našeho letopočtu, kdy oblast začali osidlovat první lidé. Svůj největší rozmach ale město zažívalo v době renesance, kdy se stalo v podstatě kulturním centrem celé Římské říše!

Nyní se jedná o hlavní město oblasti Benátsko a svým domovem ho nazývá na čtvrt milionu obyvatel. Samozřejmě punc kulturního centra neztratilo ani po tolika staletích. Pokračovat na informace o Miláně

Doprava do Benátek

Navštívit Benátky se českým turistům přímo vybízí, pokud tráví svou dovolenou v severní Itálii, například v oblasti Bibione či Caorle. Odsud je to do Benátek totiž pouhých 100 kilometrů, které zvládnete překonat za hodinu a čtvrt. Jestliže však dovolenou v Itálii trávit nebudete, nevadí.

Z ČR je totiž s Benátkami velmi dostupné přímé letecké spojení. Díky konkurenci jsou letenky pravidelně k dostání pod 2 tisíce korun! Let trvá zhruba jednu hodinu.

Bojíte se vody? Nevadí!

Procházka samotnými Benátkami je zde zcela specifická. Město totiž leží na více než stovce menších ostrovů, které vzájemně spojuje téměř 450 mostů.

Nemusíte tak mít strach, že byste si centrum nedokázali projít suchou nohou. Počítejte však s tím, že většina památek je nejlépe vidět právě z vody.

Romantika na vodě

Jak již bylo řečeno, největším kouzlem je vidět Benátky z lodi. Nejjednodušší tak budete mít, pokud si zakoupíte lístek, pomocí nějž budete moci po Benátkách cestovat po vodě – loď zde totiž funguje jako klasická MHD.

Druhou možností, která je určena zejména romantickým duším, je pronájem klasické gondoly. Počítejte však s vyšší cenou, která činí 80€ za 40 minut. Ceny jsou zde regulovány městem a všichni gondoliéři je musí dodržovat.

Památky blízko u sebe

Pro ty, jež za památkami neradi chodí daleko, máme radostnou zprávu. Většina nejznámějších pamětihodností se totiž nachází v samotném srdci Benátek, poblíž nejznámějšího náměstí Sv. Marka (Piazza San Marco).

Jedná se o takové skvosty, jakými jsou například Bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, Knihovna sv. Marka či budovy prokurácií (Procuratie Nuove a Procuratie Vecchie).

Ubytování

Benátky jsou ještě krásnější v noci. Jestliže si tak budete chtít užít jejich přednosti za svitu měsíce a nechcete se starat o zpáteční odvoz, je nejlepší se zde přímo ubytovat.

Počítejte však s o něco vyššími cenami, než je tomu v blízkém okolí. Ceny za dvoulůžkový pokoj startují okolo 2 000 Kč za noc. Ta romantika je však k nezaplacení!

Foto z Benátek

Benátský kanál v Itálii
KZ » Itálie » Benátky v Itálii
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *