🌅 Miláno

Milano: metropolitní město italského severu Milano se rozkládá na severu Itálie a neměli by si jej nechat ujít zejména příznivci sportu, módy či historie. V okolní Lombardii lze ovšem objevovat i krásnou přírodu.

Nejlevnější zájezd do Itálie za 7.240 Kč ⇒

Zajímavá místa

Milano bylo až do roku 2014 provincií severní Itálie v regionu Lombardie. Od 1. ledna 2015 se ovšem tento správní celek nazývá „metropolitní město Milano„. Ten zahrnuje hlavním město Milán a 133 dalších obcí.

Ačkoli tato oblast neleží u moře, míří sem velké množství turistů. Milán je totiž městem sportu, módy a kultury a cestovatele zároveň oslovuje lombardská příroda.

Milán jako město sportu, módy a kultury

Milán, který je po Římu druhým největším městem Itálie, asi netřeba zdlouhavě představovat sportovním fanouškům. Ve městě totiž sídlí dva evropské fotbalové mega kluby, a to AC Milán a Inter Milán.

Jejich stadion San Siro je osmým největším stadionem Evropy (kapacita 80 000 lidí) a fotbaloví fanoušci by jej určitě neměli vynechat. Ve městě kromě toho sídlí slavná automobilka Alfa Romeo, především se ale v jeho blízkosti nachází motoristický okruh Monza, na kterém se jezdí i závody vozů formule 1.

Milán je rovněž jedna ze světových metropolí módy, když zde sídlí takové firmy jako Gucci, Armani anebo Versace. Milovníci elegance zde mohou navštívit obchody světově proslulých značek, a to zejména ve čtvrti Quadrillatero della moda. Dvakrát ročně se tu navíc koná Milan Fashion Week.

Milánský středobod

Milán patří rovněž k důležitým historickým centrům Itálie. Ve městě se tedy např. nalézá úctyhodná katedrála Narození panny Marie, jejíž stavba započala ve 14. století. Následně prošla mnoha úpravami a dnes je pátou největší katedrálou světa, když pojme 40 000 lidí.

Příznivci románu „Šifra mistra Leonarda“ pak mohou navštívit i kostel Panny Marie milostivé, v němž lze spatřit obraz Poslední večeře od da Vinciho. V Milánu se navíc nachází i slavné divadlo La Scala, což je jedna z nejslavnějších světových operních scén.

Přírodní zajímavosti

V Lombardii se kromě Milána nalézá i řada dalších zajímavých měst jako např. Bergamo, Brescia, Mantova či Cremona. Na severu se nacházejí také Alpy, takže zde můžete lyžovat anebo se věnovat outdoorovým aktivitám.

Navíc se tu rozkládají i oblíbená ledovcová jezera, z nichž nejnavštěvovanějším je Lago di Garda. Na jihu regionu potom leží Pádská nížina a za návštěvu jistě stojí i největší italský národní park Parco nazionale dello Stelvi. Budete-li si tedy chtít z Milána odskočit do přírody, nejedná se o nic složitého.

Cesta Milána

Mnoho Čechů využívá k návštěvě Milána služby cestovních kanceláří. Ceny zájezdů se samozřejmě značně liší, takže pouze doplňme, že město je součástí řady poznávacích zájezdů (nejen) po Lombardii.

V metropolitním městě Milano se přitom nacházejí hned dvě mezinárodní letiště, a to Linate Airport a známější letiště Malpensa. Vzhledem k tomu, že Milán leží na severu Itálie, není daleko ani automobilem. Vzdálenost z Prahy po silnici totiž činí necelých 870 km a na místě můžete být za pouhých 9 hodin.

Foto z Milána

Vrchol katedrály v Miláně
KZ » Itálie » Miláno
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *