🌅 Kampánie (Itálie): dovolená

Kde se nachází Kampánie v Itálii? Také rádi objevujete malebná italská místa? Proč se zaměřovat pouze na sever, když na jihu je úplně jiná atmosféra, příroda i počasí. Kampánie se nachází v blízkosti sopky Vesuvu a Neapole.

Nejlevnější zájezd do Itálie za 7.240 Kč ⇒

Hlavní město nese stejný název. Troufám si říci, že Kampánie patří k nejnavštěvovanějším místům z celé Itálie. Tento kraj je velice úrodný, ale nechybí zde také bohatá plejáda historických památek. Na své si přijdou milovníci historie, kteří touží poznat antická města s bohatou historií.

Co zde můžete vidět?

Pokud se vydáte do těchto končin, nenechte si ujít dosud aktivní sopku Vesuv. Za pozornost stojí také město Neaopol i již dávno pohřbené Pompeje, tedy to, co z nich zbylo.

Oblast Jižní Itálie zahrnují především Amalfské pobřeží, na kterém se pěstují ty nejušlechtilejší citróny na celém světě. Velmi dobře se zde daří také pomerančovníkům. Na hornatém Sorrentském poloostrově se rozléhá celá řada měst.

Kam se vydat?

Kampánie je oblast jižní Itálie, do které spadá Malfské pobřeží od města Positana až po Amalfi. Positana je velmi pozoruhodné městečko, které z moře vypadá jako betlém. Je plné úzkých uliček s krámky a trhy. Rozléhá se zde překrásná pláž Marina Grande.

Centrum Kampánie

Pomyslným centrem této oblasti je Amalfi. Pod tímto názvem se ukrývá unikátní dóm pocházející z 9. století. Vyniká jedinečnou barevnou fasádou zdobenou mozaikou a emailem. P

římořské letovisko Minori zase vyniká růžovými domky, kolem kterých se táhne malá pláž. Je to opravdu romantické místo pro všechny zamilované.

Oblast jižní Kampánie nabízí opravdu bohaté vyžití pro každého, ať už jste milovníci sportu, přírody, koupání nebo památek. Pokud vás zajímá fauna a flóra, můžete se vydat do Národního Cilentského parku.

Turisté si velmi oblíbili překrásnou Azurovou jeskyni, která je od pobřeží vzdálena asi 15 minut lodí. Samozřejmě nechybí pestrá plejáda sportů: beach volejbal, šnorchlování, potápění, různé plážové, motorové i nemotorové sporty.

Kampánie ubytování

V těchto místech zažijete jedinečnou dovolenou plnou slunce a pohody. Doporučuji zvolit ubytování v pronajaté vilce nebo domku, což vám umožní více svobody a navíc můžete bydlet hned u pláže. Tamní obyvatelé vynikají svou pohostinností. Nachází se zde samozřejmě i mnoho hotelů v různých kategoriích od těch nejluxusnějších až po hotely pro nenáročné a samozřejmě také apartmány a kempy.

Většina hotelů nabízí balkón či terasu, samozřejmostí je klimatizace, TV a bazén. Pokud zvolíte ubytování v rezidencích či apartmánech, budete si muset zajistit vlastní stravování. Každý den v ranních hodinách se otevírají trhy. Místní obyvatelé zde prodávají čerstvé ovoce, zeleninu, ryby, sýry a mnoho dalších místních specialit.

Foto z Kampánie

Pobřeží u letoviska Kampánie
KZ » Itálie » Kampánie (Itálie): dovolená
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *