🌅 Kde leží Itálie na mapě?

Kde na mapě světa se nachází Itálie + poloha hlavních měst. Itálie bývá označována jako kolébka evropské kultury a je na tom mnoho pravdy. Je přímo prošpikovaná historickými památkami. Napadá mě především hlavní město Řím – město všech zamilovaných i milovníků historie a kultury.

A romantika pokračuje fontánou di Trevi, náměstím Piazza Navona, slavným Koloseem a mnoha dalšími památkami. Pokud se zajímáte o módu, jistě si vzpomenete na Milano, raritou je šikmá věž v Pise či impozantní přístav Neapol.

Nejlevnější zájezd do Itálie za 7.240 Kč ⇒

Pestrá a krásná

Itálie je neuvěřitelně rozmanitá. Láká turisty na moře a pláže, ale také lyžaře. Italské Alpy patří mezi nejoblíbenější rekreační oblasti. Podmínky pro lyžování jsou zde ideální. Vzhledem k pestrosti přírodních poměrů v Itálii si zde přijdou na své lyžaři i nenároční sportovci.

Mezi nejoblíbenější italská střediska patří Livigno, Val di Fiemme, Kronplatz a samozřejmě celá řada dalších. Tyto střediska najdete na severu Itálie. Z ČR sem cesta není tak dlouhá, přibližně 8 hodin.

Počasí dle oblastí

Sever

Severní Itálie patří mezi turisticky nejnavštěvovanější. Patří sem Bibione, Caorle a také nelze opomenout na překrásné Benátky. Počasí na severu není tak stálé a teplé, jako na jihu. Proto sem míří nejvíce turistů v průběhu letních prázdnin a v zimních měsících naopak jezdí do hor.

Střed

Střední Itálie bývá často označována jako pokladnice historických skvostů a má turistům mnoho co nabídnout. Cesta do těchto míst je už delší, přesto milovníci památek nemohou odolat. Nejznámějším městečkem je Rimini, nachází se zde také nejmenší republika na světě – San Marino.

Jih

Jižní Itálie je od nás autem poněkud vzdálenější, nicméně se sem můžete dopravit snadno letecky. Spadá sem oblast ohraničená na severu středisky Kampánie a Molise až na samou špičku slavné italské „boty“.

Kolébka řecké civilizace na Apeninském poloostrově – to je Apulie. Turisté často míří na překrásný poloostrov Gargano, který nabízí ideální počasí i podmínky ke koupání a opalování se.

Pásma

Časové pásmo je v celé Itálii stejné, jako v ČR. Měna je Euro a hlavní město je Řím. Abyste se zde snadněji zorientovali, můžete si prohlédnout podrobnou mapu Itálie. Než vyrazíte do těchto končin, určitě si jej dobře prostudujte.

Mapa online

Kde leží na mapě?

Poloha Itálie na mapě Evropy
KZ » Itálie » Kde leží Itálie na mapě?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *