🌅 Město Řím v Itálii

Kde se nachází na mapě město Řím? Jen málokteré město v Evropě se dokáže pochlubit tak zajímavou a bohatou historií, jako je tomu u hlavního město Itálie – Říma. 

Nejlevnější zájezd do Itálie za 7.240 Kč ⇒

Toto město je tak jednou z nejpopulárnějších evropských destinací a lidé si ho oblíbili taktéž při tzv. euro víkendech, při kterých jim na prozkoumání destinace stačí obvykle 2-3 dny. Abyste si tak nemuseli kvůli těmto pár dnům pořizovat průvodce, rozhodli jsme se, že vám Řím představíme sami!

Dobrá a levná dostupnost z Prahy

Díky relativně velké konkurenci na letecké lince Praha – Řím, můžete v průběhu roku objevit velice zajímavé zpáteční letenky, které můžete zakoupit již za cenu okolo 1 500 Kč! Let trvá necelou hodinu a půl, přičemž z obou letišť se do centra města dopravíte zhruba za hodinu.

Rozsáhlá síť MHD

Příjemnou informací pro turisty je fakt, že v Římě nalezneme rozsáhlou síť MHD, kterou tvoří autobusy, tramvaje a samozřejmě též páteřní síť metra, kterou tvoří tři linky. MHD však využijete spíše okrajově, případně pokud nebudete bydlet přímo v centru, neboť většinu nejznámějších památek dokážete hravě obejít pěšky!

Dvojdenní lístek, díky kterému můžete využívat celou síť MHD, vás vyjde na 12,50€. Třídenní pak na 18€.

Dostupné ubytování

V Římě budete mít celou řadu možností, kde složit hlavu. Od nejluxusnějších hotelů, až po útulné pokoje, ve stylu B&B. Pokud tak své ubytování budete hledat s předstihem, můžete za něj v centru města dát částku začínající na cca 1 000 Kč pro dvě osoby na noc. Zaplatit též budete muset městskou daň, která činí 3,50€ na osobu a noc.

Koloseum

Samozřejmě největším lákadlem Říma jsou památky. Tou nejznámější je dozajista dochovaný antický amfiteátr – proslulé Koloseum. Dopravit se k němu můžete metrem – stačí vystoupit na zastávce Colosseo.

Pokud se budete chtít podívat dovnitř, připravte si hotovost ve výši 12€ a taktéž dostatečnou trpělivost – bývají tu časté fronty.

Forum Romanum

Jen pár minut poklidné procházky od Kolosea vás dělí od dalšího navštěvovaného místa, kterým je tzv. Forum Romanum. Jedná se o pozůstatky centra města, z dob antiky!

Výhled na něj si můžete užít ze silničky, která vede od baziliky Basilica di Santa Maria in Ara coeli, případně si ho projít pěšky, pokud máte zakoupenou vstupenku do Kolosea – jedná se totiž o kombinované vstupné!

Památník sjednocení

Jen pár minut chůze od Fora Romana se nachází další ikonické místo Říma. Je jím Památník Viktora Emanuela II., někdy též označovaného jako Památník Sjednocení.

Je to majestátní stavba, která tu stojí od počátku 20. století a která – jak vyplývá z jejího názvu – oslavuje sjednocení Itálie. Najdete ji na Benátském náměstí.

Fontána di Trevi

Místem, kterým zakončíme naši rychlou procházku a kam snadno dojdete z Benátského náměstí, je proslulá Fontána di Trevi. Jedná se o naprosto úchvatnou fontánu, která pravděpodobně nemá ve světě srovnání. Postavena byla v letech 1732 až 1762 a najdete ji na náměstí Piazza Colonna.

Další památky

V celém Římě samozřejmě naleznete celou řadu dalších památek, jejichž stručný popis by zabral další řadu stran. Zmíníme alespoň jejich jména – Vatikán, včetně jeho památek (Svatopeterské náměstí, Bazilika sv. Petra, Sixtinská kaple, atd.), Pantheon, Španělské schody, Andělský hrad, Lateránská bazilika a mnohé další. Věříme, že si Řím zamilujete stejně, jako my!

Foto centra Říma

Koloseum v Římě
KZ » Itálie » Město Řím v Itálii
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *