🌅 Dovolená Fuerteventura

Pokud bychom si měli ostrov Fuerteventura představit, rozhodně je třeba říci, že aktuálně patří mezi druhý největší ostrov, který celé Kanárské ostrovy mají. Jeho rozloha je lehce přes 1 569 kilometrů čtverečných. Počet obyvatel, kteří ostrov Fuerteventura obývají, přesahuje počet 86 000 lidí.

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

Podnebí na Fuerteventuře

Z hlediska podnebí a počasí, a také kráse tamních pláží je jasné i to, že je ostrov Fuerteventura velmi vyhledávaným místem pro milovníky příjemné dovolené. Zklamáni ale nebudou ani ti, kteří hledají aktivní dovolenou.

Ostatně krásy ostrova lze najít třeba i v místní všudypřítomné přírodě, kde se lze setkat i se zcela novými a unikátními druhy, které nejsou k vidění v žádné blízké lokalitě.

Příroda na ostrově

V souvislosti s přírodou je třeba říci, že tou je Fuerteventura charakteristická, a rozhodně tak předčí různé historické, nebo architektonické památky. Přesto jich ostrov Fuerteventura několik nabídne, a to v různých městech, které jsou po celém ostrově rozesety. Kde přesně v rámci Kanárských ostrovů leží naleznete v článku o mapových podkladech.

Městečka Pájara a La Oliva

Jedním z nich je třeba menší městečko Pájara, kde je místní kostel s portálem, kde jsou motivy pocházející ještě z dob Aztéků. Podobně zajímavým místem je ale i město La Oliva, které ostrov Fuerteventura nabídne také jako jedno z mála, kde na sebe lze nechat dýchnout přírodu.

Molino de Antigua

Čím je ale ostrov Fuerteventura také poměrně charakteristický, to je využívání větru. A to jak v podobě velkých větrných elektráren, které zde tvoří významnou produkci elektrické energie, tak v podobě větrných mlýnů, a to v lokalitě Molino de Antigua.

Zde je možné prohlédnout si i místní muzeum. Podobně větrná by byla i dovolená na hlavním ostrově Gran Canaria.

Teplota moře a pláže

Teplota moře je v měsících mezi červencem a zářím na 22 °C. Červen, říjen a listopad ukazují průměrné teploty 21 °C, v ostatních částech roku jsou teploty pod 20 °C.

To vše tak jasně ukazuje, že ostrov Fuerteventura není jenom místem, které by lákalo svými 150 plážemi, které se na jeho pobřeží nacházejí, ale zaujme i jinak.

Každý si zde tak zaručeně najde to své, podle kterého si právě on představuje dokonalou dovolenou, kterou mu tento ostrov zaručeně dokáže přinést.

Foto z výletu

Foto z výletu na Fuerteventuře
KZ » Kanárské ostrovy » Dovolená Fuerteventura
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *