🌅 Doprava na Tenerife

Jak funguje doprava po Tenerife? Je lepší půjčení auta z autopůjčovny nebo MHD autobusová doprava? Jak procestovat ostrov Tenerife bez auta jen autobusy. Veřejná doprava z mé vlastní zkušenosti:

MHD Titsa

Městská hromadná doprava na Tenerife se skládá především z autobusů, které provozuje společnost Titsa s typicky zelenými autobusy. Také zastávky jsou rozesety po celém pobřeží a vyznačují se zeleným sloupem s označením Titsa, názvem a výpisem linek, které na dané stanici zastavují. Pro zobrazení jízdního řádu je třeba si do telefonu naskenovat QR kód.

Jak doprava probíhá?

Doprava autobusem je zde skvělou alternativou a mnohem levnější než půjčení auta. Na druhou stranu není vhodná pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Autobusy mají velké množství zastávek a doba jízdy může být nepřiměřeně dlouhá. Autobusy navíc mohou být ve špičkách naplněné a může se Vám stát, že budete muset celou jízdu stát. Povinností je mít v autobusu nasazenou roušku.

Autobus mezi Los Cristianos a Los Gigantes

Autobus městské dopravy jezdí mezi Los Cristianos a Los Gigantes 7 dní v týdnů obvykle s přibližně půl hodinovým rozestupem. Doporučit mohu linku autobusu číslo 473, která staví také v oblasti Alcalá, Costa Adeje a Americás. Na tomto pobřeží jezdí také autobus linky 477 a 493. Právě linka 477 je nejvhodnější pro dopravu mezi Log Gigantes a Los Cristianos neboť nezastavuje na tolika místech jako 473 a jede jen s pár zastávkami.

Zpoždění

Autobusy obvykle nejedou na čas a mají průměrně kolem 5 až 10 minutami zpoždění. Po nástupu do autobusu řeknete panu řidiči zastávku nebo alespoň oblast kde budete vystupovat. Pan řidič pak nakliká na turniket výstupní stanici a řekne Vám částku, kterou za svou jízdu zaplatíte buď v hotovosti nebo platební kartou. Jedna zpáteční jízdenka mezi Playa La Arena a Los Cristianos stojí 16 Euro (takže jsou zde autobusy relativně drahé, i tak se vyplatí více než půjčení auta).

Při výstupu je ideální si aktuální pozici autobusu hlídat na google mapách a jakmile uvidíte, že další stanice je vaše výstupní je třeba zmáčknout tlačítko STOP. Řidič totiž prázdné zastávky bez lidí projíždí a zastavuje jen pokud si někdo z cestujících zmáčkne STOP tlačítko nebo když na zastávce někdo je a mávne na něj.

Jízdní řád autobusů

Mapa kudy jezdí autobusy po Tenerife společnosti Titsa

Foto MHD na Tenerife

Doprava na Tenerife MHD autobusem tedy bez auta
Doprava na Tenerife MHD autobusem tedy bez auta
KZ » Kanárské ostrovy » Dovolená Tenerife » Doprava na Tenerife
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *