🌅 Dovolená Tenerife

Kanárské ostrovy čítají celkem sedm jednotlivých ostrovů. Pokud bychom měli najít ten skutečně největší, potom je to zaručeně ostrov Tenerife. Ten nabídne rozlohu přesahující 2 000 kilometrů čtverečných, a samozřejmě se také jedná o ostrov, který je oproti dalším zbývajícím nejvíce obydlený.

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

Nejvyšší hora Španělska: Pico de Teide

Navíc se zde nachází nejvyšší hora Španělska, a to Pico de Teide. Samozřejmě ostrov Tenerife je známý také pro své dokonalé počasí, nádherné pláže a průzračně čisté moře. A tak je jasné, že se sem každoročně sjíždějí tisíce turistů, a to hlavně za dokonalou dovolenou. Pláže a hotely však nejsou to jediné, co může ostrov Tenerife nabídnout.

Národní park Teide

Ačkoliv se ostrov Tenerife nachází poměrně blízko Afriky (státu Senegal či Maroka), je zde tamní příroda zcela unikátní, a tak lze pozorovat řadu nových rostlin i druhů. Ostatně i proto byly některé lokality zapsány na seznam UNESCO.

Tím nejznámějším místem je rozhodně národní park Teide. V něm je také k vidění ona zmíněná nejvyšší hora, nebo také jedna z největších sopek světa. Tím vším je tak ostrov Tenerife vyhlášený. Navíc pohoří, které ho tvoří, patří mezi jedno z nejstarších.

Teplota moře Tenerife

Nejvyšších teplot dosahuje moře u Tenerife v měsíci srpnu a to hodnot 23 °C (průměrných).

Hlavní město Tenerife – Santa Cruz

Hlavním městem celého ostrova je poté Santa Cruz. Město je charakteristické hlavně tím, že se zde nacházejí i zajímavé architektonické památky, kterých má ostrov Tenerife také více než dost (podobně jako Lanzarote). Mezi ta nejzajímavější místa rozhodně patří Auditorio de Tenerife, Plaza de España a Parque García Sanabria.

Památky? Pyramidy v Guímaru

Není to však určitě jediné město či místo, které ostrov Tenerife nabídne turistům. Velmi záhadným a také vyhledávaným místem jsou třeba místní pyramidy, které mají velký historický význam. Konkrétně se nacházejí v Guímaru. Tak Egyptské pyramidy to nejsou ale i tak budí respekt.

Candelaria Tenerife

Podobně významným místem je ale i město Candelaria, a místní bazilika Nuestra Señora de Candelaria. Zde je totiž socha patronky celého ostrova. Tou je Panna Marie. Ta má ostatně velký historický význam nejenom pro ostrov Tenerife.

Aktuální předpověď počasí Tenerife

Mapa Tenerife

Délka letu na ostrov Tenerife je 4 a půl hodiny. Po této době ve vzduchu letadlo přistane na letiště Reina Sofia orientované na charterové lety na jihu ostrova Tenerife (tj. 300 km od pobřeží Afriky).

Druhé letiště leží na severu a je určeno pro vnitrostátní/mezi-ostrovní lety. Kromě trajektů mezi ostrovy je na Tenerife k dispozici také autobusové spojení společnosti TITSA, ale nejpohodlnější je samozřejmě půjčení auta.

Cestování po ostrově

Přesun do místa ubytování pak obvykle znamená i poznání míst podél trasy, protože cestování po ostrově je celkem jednoduché i pohodlné – síť silnic je nekomplikovaná, na rozdíl od naší s kvalitním povrchem a solidním značením.

Počasí, mapa a výlety

Dopravní předpisy se výrazně neliší (není povinnost svítit + řidiči nejsou agresivní). Auta se prý nekradou – jsme na ostrově – spíš pozor na věci v nich. Vysoké jsou pokuty (až 500 EUR) za špatné parkování – nesmí se stát např. „ve žlutých čarách“.

Severní a jižní Tenerife

Tenerife je největším z Kanárských ostrovů (2 354 km²). Jeho severní a jižní část je rozdělena sopkou Pico del Teide, ta je s 3 718 m.n.m. nejvyšší. Severozápad ostrova je plný především tropické vegetace a také „černých“ pláží s vlnami Atlantiku – ideálními pro surfování.

Jižní sušší pobřeží s plážemi, kam byl navezen písek ze Sahary, nabízí skvělé podmínky pro výborné koupání a slunění po celý rok. Níže najdete tipy/triky na čem i jak šikovně ušetřit a přitom si vychutnat parádní „kanáry“ za jeden týden!

Ubytování na Tenerife

V kempech sice přenocujete zdarma, ale nemají moc skvělé sociální zázemí a musíte si místo zarezervovat – na Zonas de Acampanda. Jinak se volně stanovat nesmí. V široké nabídce apartmánů i hotelů si snadno vybere každý.

V r. 1892 tady v Puerto de la Cruz postavili tehdy největší hotel ve Španělsku. Řada ubytovacích kapacit je vyloženě vhodná díky bezbariérovému přístupu pro méně mobilní návštěvníky.

Pláž s černým pískem na Tenerife
KZ » Kanárské ostrovy » Dovolená Tenerife
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *