🌅 Doba letu Boa Vista (Kapverdy) z Prahy

Jak dlouho se z Prahy letí na ostrov Boa Vista a ostrov Sal (Kapverdské ostrovy)? Kdy nejezdit a jaký je průběh celého letu na přímém letu?

Toto souostroví je jednou z nejbližších exotických destinací, kam se dá letět z České republiky na dovolenou k moři. Jde tedy o alternativu k Dubaji nebo Egyptu.

Pokud se na Kapverdy vydáváte na vlastní pěst, nabídka letenek vás příliš nepotěší. Dostupnost spojů je dost bídná a ceny letenek jsou srovnatelné s cenou zájezdů.

Lety na Kapverdy s CK

Drtivá většina českých dovolenkářů na Kapverdy odlétá v zimní sezóně a přes cestovní kancelář. Cena za pobytový zájezd na osobu je 20 až 30 tisíc Kč a to na týden včetně All Inclusive stravování a na přímém letu z Prahy. Vybrat si můžete mezi desítkami hotelů na ostrově Sal nebo na ostrově Boa Vista.

Existují jen dvě cestovní kanceláře s kterými můžete letět na dovolenou na Kapverdy na přímém letu z Prahy – cestovní kancelář Blue Style a cestovní kancelář Fischer.

Vzdálenost + Průběh

Vzdálenost mezi Prahou a Kapverdskými ostrovy kterou musí letadlo uletět je 5.020 km. Letadlo z Prahy nejprve letí 6 hodin a 20 minut na ostrov Boa Vista, kde vystoupí část cestujících kteří zakoupili zájezd do některého z hotelu na tomto ostrově. Zbývající cestující vyčkají přibližně 40 minut v letadle a pak ještě absolvují další krátký přelet na ostrov Sal. Tento kratší let trvá kolem 15 minut. Celková doba letu z Prahy na Kapverdy se tak pohybuje mezi 6 a půl až něco málo přes 7 hodin.

Zpáteční let

Zpáteční let opět probíhá tak, že letadlo nejprve nabere cestující na jednom ostrově a pak krátce přeletí na další ostrov pro zbývající cestující. Na některých letech dochází také k nutnosti doplnit palivo a uklidit letadlo a cestující jsou tedy nuceni vystoupit z letadla do letištní haly i na ostrově na kterém nemají zakoupený pobytový zájezd.

O tom jak bude konkrétní let probíhat (zda budete mít mezipřistání, kde bude a jak dlouho bude trvat) se sice můžete zeptat u cestovní kanceláře, nicméně nedostane se Vám odpovědi. Nikdo předem neví jak se bude operativně řešit konkrétní let.

Čím poletíte?

Díky délce letu se na palubách můžete těšit na plnohodnotné občerstvení s teplým jídlem. Na tyto lety je obvykle nasazován nejnovější Boeing 737 ve verzi MAX.

Díky tomu, že Kapverdské ostrovy leží mimo Schengenský prostor, budete vždy na Letišti Václava Havla v Praze přilétat a odlétat z Terminálu 1. Podívejte se na webkameru na Letišti Praha

Kapverdy bez cestovky

Pokud byste se rozhodli koupit letenku po vlastní ose je Nejčastějším spojem let s aerolinií TAP Portugal s přestupem v Lisabonu. Počítejte ale s cenami za zpáteční letenky okolo 17.000 Kč. Případné akční letenky se objevují málokdy.

Alternativou pro dobrodružnější povahy jsou přímé lety z Bruselu s aerolinkami TUIfly. Letenky v tomto případě stojí standardně kolem 13.000 Kč.

Kapverdy Doba letu z Prahy Boa Vista a Sal
Kapverdy Doba letu z Prahy (Boa Vista a Sal)
KZ » Kapverdské ostrovy » Doba letu Boa Vista (Kapverdy) z Prahy
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *