🌅 Doba letu z Prahy na Kapverdy

Jaká je doba letu z Prahy na Kapverdské ostrovy? Existují i odlety z Brna, Ostravy či Pardubic? A co vzdálenost ze sousední Vídně, Mnichova nebo Drážďan? Všechny informace o letu na Kapverdy najdete v tomto článku. 

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Kapverdské ostrovy jsou velmi vyhledávanou destinací hlavně u milovníků exotické dovolené. Kromě toho, že tato destinace dokáže splnit očekávání v tomto ohledu, dokáže nabídnout také příjemnou délku letu. Orientačně se pohybuje okolo 6,5 – 7 hodinami. Samozřejmě doba letu na Kapverdy souvisí také s tím, z jakého letiště startujeme. Zda je letiště odletu v Praze, Brně či Ostravě.

Doba letu z Prahy

V tomto ohledu je počítána doba letu z Prahy, jelikož z jiného letiště se aktuálně přímé lety z naší země nenabízejí. Nutno říci, že podstatně kratší doba letu nás může čekat, pokud neodlétáme přímo z Prahy, ale například z některého německého letiště, které se Kapverdám může o něco více přiblížit, než to pražské.

V tu chvíli je Kapverdy doba letu o něco kratší, většinou o dobu okolo 30 minut. Záleží také na letišti příletu (viz. mapa Kapverd)

Doba letu s mezipřistáním

Při samotném letu je ideální vybírat tedy takový let, který je přímý. V některých případech se ale doba letu může i prodloužit, a to pokud je plánováno mezipřistání.

V takových případech se Kapverdy doba letu prodlouží na zhruba 8, někdy i 9 hodin, a je třeba s tím počítat. Zájezdy z ČR na Kapverdy tak ovšem nejsou koncipovány. Ty nejběžnější mezipřistání se poté uskutečňují hlavně na letištích na Kanárských ostrovech.

Lety Kapverdy se Smartwings

Kapverdy doba letu však souvisí také s tím, jakým strojem se na dovolenou vydáte. V tomto ohledu si nemůžete vybírat v případě, kdy koupíte zájezd v cestovní kanceláři.

Naopak pokud letíte na vlastní pěst, máte v tomto ohledu volbu i letecké společnosti, která dané lety zajišťuje – z ČR například Smartwings. Následně se tedy může délka letu na Kapverdy snížit, a to nejenom rychlostí daného letadla, ale také tím, v jaké letové hladině vlastně poletíte.

Rozpětí letů

Samozřejmostí je i vliv případného počasí na Kapverdách, což také není nic neobvyklého. S těmito všemi faktory je tedy nutné počítat.

Obecně ale platí to, co bylo zmíněno, a to že doba letu na Kapverdy trvá od 6,5 do 7 hodin, v případě mezipřistání poté o cca hodinu déle. Vzhledem k exotičnosti celé destinace je to určitě příjemná zpráva.

Náš let z ostrova Boa Vista

Naše dubnová dovolená z pohledu dopravy z a do České republiky probíhala následovně. Při dopravě k našemu hotelu Iberostar na ostrově Boa Vista jsme letěli přímým letem z Prahy 7 hodin a 30 minut na letiště Boa Vista. Měli jsme všechny tři volná místa jen pro mě a přítelkyni, takže jsme se v průběhu letu mohli střídat v poloze vleže a dlouhý let nám příjemně utekl.

Zpáteční let to byl jiné kafe… Po vzletu z Boa Vista jsme letěli 14 minut a hned přistáli na letišti Sal, kde jsme byli nuceni celé letadlo vystoupit do odletové haly a čekat až doplní palivo v letadle. Po 1 hodině a 13 minutách jsme s novými spolucestujícími ze Salu nastoupili do přeplněného letadla, kde nebylo jediné volné místo. Následoval let dlouhý 7 hodin a 24 minut.

Doba mezipřistání

Od nástupu na palubu letadla na ostrově Boa Vistě až po opuštění paluby do terminálu na Letiště Praha tak uteklo neuvěřitelně předlouhých 8 hodin 52 minut a 38 vteřin!

 

Průběh letu na Kapverdy

KZ » Kapverdské ostrovy » Doba letu z Prahy na Kapverdy
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • S. IVA 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den, sháníme levnější zájezd na Kapverdy pro dva. Iva Š.

  • Michal 13. 1. 2024, 12:15

   Dobrý den, na zimu bych s Kapverdskými ostrovy ještě nepočítal. 🙁

 • martin 13. 1. 2024, 12:15

  dobry den moc se mi libí fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *