Pro vstup do Maroka není nutné žádné vízum, pokud Váš pobyt zde nebude delší než 3 měsíce (90 dnů). Váš cestovní pas musí být platný ještě dalších šest měsíců od vstupu na území Maroka. Tyto pravidla bezvízového režimu pro občany České republiky platí již od roku 2005.
Luxusní zájezd do Maroka za 8.420 Kč ⇒
Obsah
Nabídka zájezdů
Nabídky zájezdů jsou v posledních letech velmi široké a předpokládá se další nárůst poptávky u turistů do této africké země. Proto je výhodné vyrazit do Maroka co nejdříve dokud tato země ještě není příliš „zkažena“ turistickým ruchem.
Po zakoupení zájezdu Vám tak nebude před cestou nic kazit těšení se. Cestovní kancelář Vám navíc veškeré informace před odletem pošle poštou až domů. Vy si jen vytisknete vše potřebné a na letišti u Check in přepážky zajdete pro palubní vstupenku. A hurá na dovolenou do Maroka.
Bezpečnostní opatření v Maroku jsou na velmi vysoké úrovni ve srovnání se zbytkem Afrického kontinentu. Ve větších městech jako je Sousse, Féz či Marákéš uvidíte na ulicích běžně hlídkovat policisty i příslušníky armády.
Vliv na turistický ruch
Dopady případného teroristického útoku v Maroku na příjmy z turistického ruchu by byly devastující a tak vláda investuje nemalé prostředky do ochrany především turistů. I z toho důvodu lze cestování do Maroka v roce 2021 doporučit.
Jedná se o jednu z mála afrických zemí, které se v posledním roce nestala obětí žádného ozbrojeného konfliktu, teroristického útoku či nemoci. I v posledních letech je bezpečnostní situace velmi vhodná k cestování.
Zvažujete cestování po Maroku a zajímá Vás bezpečnostní rizika spojená s nákazou virem Ebola?
Hned na začátku Vás můžeme ujistit, že pravděpodobnost samotného nákazu viru v Maroku je zcela zanedbatelný. Šance možné nákazy se blíží nule.
Prvním faktem, který vede k tomuto závěru je samotný způsob přenosu. Podobně jako vir HIV je přenos možný jen přímou výměnou tělesných tekutin přímo s nakaženým. Tedy pro většinu druhů cestování či trávení dovolené u moře je přenos zcela vyloučen.
Situace v Maroku
Konkrétně Maroko je jak vyplývá z mapy umístěno na druhé straně Sahary než v současné době epidemie Eboly řádí. Oblasti mezi Guineou a Marokem je oddělena oblastmi, které patří mezi ty nejméně osídlené na naší planetě a vir se tedy nemá jak přenést pomocí lidí.
Jediným možným druhem přenosu je letecky. Letecká přeprava mezi zasaženými zeměmi a Marokem jsou velmi přísně monitorovány. Například Tunisko se zdá být od středisku nákazy dále, ovšem díky Sahaře se jedná o stejné riziko jako v Maroku.