🌅 Omán

Nabídka last minute dovolených do Ománu sice není tak široká jako do jiných tradičnějších destinací jako je například Dominikánská republika, Kanárské ostrovy či Thajsko, vybrat se ovšem dá.

Nejlevnější pobyt v Ománu za 16.420 Kč ⇒

Last minute ceny zájezdů

Z nabídky super last minute zájezdů je k dispozici 4★ hotel Millennium v Muscatu na 9 dní s All Inclusive se slevou 14 % za 32 190 Kč. Bez jakékoliv slevy lze ovšem sehnat „jen“ last minute zájezd s polopenzí s odletem z Prahy do lokality Salalah do 3★ hotelu za 17 990 Kč.

Ceny nejlevnějších zájezdů

Nabídka 3★ hotelů s polopenzí či plnou penzí kolem hranice 20 000 Kč do Ománu je relativně široká a v případě této africké země tak nelze doporučit vyčkávat na nabídky zájezdů s odletem například do týdne apod. Nejvhodnější variantou je opravdu filtrovat u cestovní agentury zájezdy do celého Ománu seřazené sestupně dle ceny. Jen tak docílíte nejnižších nabídek.

Omán – arabská země, kterou naleznete na západních březích indického oceánu. Oficiálním názvem je Sultanát Omán. Hlavním a současně největším městem je přístav Muscat, který je z jedné strany obklopen mořem a z druhé strany vysokým pohořím. Nejčastějším způsobem živobytí chudších vrstev je rybolov, což návštěvníkům umožňuje ochutnat mnoho mořských pochutin.

Nejvhodnější dobou k návštěvě je naše zimní období, kdy je v Ománu příjemné počasí odpovídající oblasti kolem Středozemního moře v letních měsících. Zvláště pak tedy leden a únor.

CestováníMapaSalalah a Muscat • PočasíDovolená

Výhled na palmový háj ve vnitrozemí Ománu
Výhled na palmový háj ve vnitrozemí Ománu

Cestování

Pokud hledáte důvody k návštěvě této arabské země, tak je třeba si uvědomit co o této zemi u nás v České republice víme. Ano, prakticky nic. To by mělo být jedním z hlavních důvodů, proč uvažovat o zakoupení zájezdu v Ománu uvažovat. Jedná se totiž o pravou exotiku v kombinaci s krátkou dobou letu a vysokou bezpečností.

Mapa

Smlouvání je zde místním sportem a zábavou nikoliv nutností ukořistit věci za co nejnižší částky. Ománci mají v oblibě bílou barvu a tak tato barva zdobí nejen budovy, ale i chodníky a různé předměty.

Ostatně zákon nakazuje barvit domy na bílo, pokud chcete použít jinou barvu musíte si zažádat o povolení. Typický Ománec, podobně jako ostatní muslimové, nejí levou rukou neboť je nečistá.

Zajímavé články o Ománu

Obvykle také manuálně nepracuje, ale spíše se soustředí na organizování a řízení pracovníků, kteří jsou obvykle Indové. Ománci nosí tradiční bílý oblek zvaný dišdaš, což je na první pohled bílé prostěradlo, ale hned na druhý pohled se jedná o šat z velmi kvalitního materiálu. Muži na rozdíl od žen nemusí mít zahalený obličej. Nyní si pojďme představit informace o Ománu, které nejsou stejné jako v ostatních muslimských zemích.

Salalah a Muscat

Salalah a Muscat jsou dvě hlavní města s mezinárodními letišti v jejichž okolí je nejvyšší výskyt hotelů a kam si u české cestovní kanceláře můžete zakoupit letecký zájezd s odletem z Prahy. Liší se nepatrně a především v počasí.

Muscat má větší výkyvy v teplotách mezi zimou a létem, v létě jsou zde extrémní teploty a nedoporučuje se zakoupit zájezd v červnu. Naopak Salalah je teplotně více konstantní ač o něco málo chladnější. Muscat je hlavním městem Ománu

Počasí

Počasí v Ománu je detailně popsáno v podrobném článku ohledně podnebí, které detailně rozebírá jak dlouhodobé průměry po měsících tak i aktuální předpovědi na následující měsíce.

Dovolená

Dovolená v Ománu je výbornou alternativou zejména v období mezi listopadem až březnem, kdy není příliš mnoho zemí kam by se vyplatilo letět za levnou All Inclusive dovolenou. Zájezdy do Ománu jsou velmi výhodné zejména jako časný first minute nebo naopak jako akční super last minute.

Nabídky jsou velmi výhodné pod dvacet tisíc korun. Omán Vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit! Zejména pak oblasti kolem Muscatu v listopadu nebo únoru.

Cestování do Ománu

Cestovní ruch v Ománu (zatím) není příliš rozvinutý. V posledních dvou letech však velmi získává na oblibě a to nejen v řadách českých cestovatelů. Právě proto je nyní ideální doba k poznání této zatím nepříliš zničené zemi turistickým ruchem.

České cestovní kanceláře do Ománu pořádají nejen klasické zájezdy za mořem, ale také poznávací zájezdy, které Vám představí zemi s kulturními a historickými souvislostmi. Salaláh je město na jihu, které stojí za Vaši pozornost. Přístav Matra.

Zajímavá místa na území země

Bílá mešita, kterou dostal mladý sultán ke svým 30 narozeninám. Ta má podobně jako většina mešit v Ománu podobnou strukturu, nejvyšší věž je minaret odkud jsou svoláváni muslimové na modlitby. Město Sur domovem loděnice, kde se vyrábí prvotřídní lodě, které brázdí celé pobřeží Ománu.

Ras al Had je nejsevernějším výběžkem Ománu. Vádí chap je krásné údolí s pramenem průzračné vody. Nedaleko tohoto údolí je poušť Wahiba. Muscat Clock Tower nejstarší památkou v Ománu, cíl turistů.

KZ » Omán
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *