🌅 Lyžařská střediska (Rakousko)

Rakouské Alpy se s postupem časů staly opravdovým rájem evropských lyžařů. Jakožto nejčastější cíl českých lyžařů je předurčilo několik aspektů – především poměrně krátká vzdálenost, jsou totiž jedním z našich sousedů; 6500 kilometrů sjezdovek; slušné ubytování za rozumné ceny i příznivé ceny skipasů a ostatních služeb. Díky několika ledovcům lyžařská sezóna v Rakousku nikdy nekončí.

Nejlevnější ubytování v Rakousku ⇒

Ski areál St. Anton am Arlberg

Králem v délce sjezdovek je tyrolský ski areál St. Anton am Arlberg s 340 kilometry složenými ze142 km modré, 159 km červené a 45 km černé sjezdovky. Z Prahy je to sem necelých 600 km a z Brna 700 km. Jednodenní skipas vás bude stát 49, 5 € a pětidenní 213 € a lyžařská sezóna potrvá do 26. dubna. Vrstva sněhu je na počátku únoru od 230 cm na vrcholu do 65 cm v údolí.

Ski areál Lech – Zürs am Arlberg

Za králem zeje černá propast, následuje jej až ski areál Lech – Zürs am Arlberg s 284 kilometry sjezdovky – 113 km modrá, 138 km červená a 33 km černá. Nabídnou vám zde také 7 běžeckých stop a 4 bruslařské tratě.

Vzdálenost z našich končin maličko vyšší, nicméně sněhové podmínky a ceny skipasů srovnatelné se ski areálem St. Anton am Arlberg.

Ski areál Sölden

Lyžování na ledovci v Söldenu je proslulé v celé naší zemi. Nalákají vás sem na 148 kilometrů sjezdovky, z toho je 69 km modré, 51 červené a 28 km černé. Vzdálenost z Prahy není ani 600 km a z Brna 700 km. Ceny skipasů jsou příznivé 49, 5 € za den a 222, 5 € za pět dnů dokonalého lyžování v luxusním středisku. Vrstva sněhu na vrcholu stále dosahuje 3 metrů.

Ski areál Nassfeld – Hermagor

Nassfeld je hned po Söldenu jedním z nejznámějších středisek pro našince. 110 kilometrů sjezdovky je rozloženo mezi 30 km modré, 69 km červené a 11 km černé. Bohužel, místní sněhové podmínky jsou horší, v údolí v tomto období 30 cm sněhu, tomu odpovídá nejen dřívější konec sezóny (12. dubna), ale také nižší ceny skipasů (44 €/den a 201 €/5 dnů). Čím se však Nassfeld může chlubit je až 90 % dnů se slunečným počasím.

Ski areál Zell am See – Schmittenhöhe

Zatoužíte – li po romantice na březích skleněného jezera Zell am See, vydejte se sem lyžovat! 77 kilometrů sjezdovky je rovnoměrně rozloženo na 25 km modré, 27 km červené a 25 km černé. Sněhové podmínky a délka lyžařské sezóny kvůli nadmořské výšce odpovídá Nassfeldu, nicméně ceny skipasů jsou mírně vyšší (47 €/den a 204 €/5 dnů).

Ski areál Hochficht – Böhmerwald

Praze nejbližší lyžařské středisko se od ní nachází pouhých 200 kilometrů, nicméně vášnivé lyžaře nejspíše neoslní pouhých 20 kilometrů sjezdovky, z čehož je 1 km černé, 10 km červené a 9 km modré, byť sněhové podmínky jsou více než příznivé a v údolí na vás čeká 75 cm sněhu i v únoru. Délce sjezdovek odpovídá také cena skipasů (34, 5 €/den a 135 €/5 dnů).

Ski areál Semmering – Stuhleck

Podobně „uboze“ působí také sjezdovky ski areálu nejbližšího Brnu oproti například Söldenu nebo jiným velikánům rakouských Alp. Čeká zde na vás 24 kilometrů sjezdovky bez té nejobávanější – černé. Tudíž 18 km modré a 6 červené. Jednodenní skipas pořídíte za 39, 5 € a pět dnů budete lyžovat za 161 €.

Mapa lyžařského areálu

Mapa lyžařského areálu Matrei
KZ » Rakousko » Lyžařská střediska (Rakousko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *