🌅 Cesta autem do Řecka

Autem na dovolenou do ciziny? Možná i Vy jste zastánci tohoto druhu cestování. Nejen, že můžete poznávat více destinací, ale jste i pánem svého času a sami si rozhodnete, kdy se na cestu vydáte a kdy je čas vrátit se zpět do ČR. Zkuste letos jinou zemi, než Itálii nebo Chorvatsko, a rozjeďte se do vzdálenějších koutů Evropy – třeba do slunného Řecka. Je navíc i možná jako dovolená s dětmi.

Nejvhodnější cesta

Nejrychlejší trasa dlouhá přes 1 900 km vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Pokud se budete střídat s jiným řidičem, i s přestávkami ji zvládnete za jeden den.

Trasa delší o 100 km pak vede přes Německo, Rakousko, Itálii a dále trajektem na řecké ostrovy nebo pevninu. Ovšem cesta je také o šest hodin delší.

Dálniční známky a mýtné

Rychlostní limity na dálnicích

Nezapomeňte mít na cestě do Řecka platný cestovní pas, jelikož Srbsko a Makedonie nejsou členskými státy EU, čili se nevyhnete hraniční kontrole. Není od věci kromě navigace přibalit i klasické papírové mapy a cestu si s nimi porovnávat. Naplánujte si také dostatečný odpočinek, popřípadě se pravidelně střídejte s jiným řidičem.

Autem na trajekt

Cesta autem na Řecké ostrovy
KZ » Řecko » Cesta autem do Řecka
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *