🌅 Počasí Chios (Řecko)

Pátého největšího řeckého ostrova Chios se dotýkají vody Egejského moře, které přechází v písečné a oblázkové pláže. Ostrov uspokojí Vaše touhy po odpočinku i poznávání historie a přírody. Při svých toulkách navštivte tradiční vesničky.

Teploty v průběhu roku

Ukažme si na teplotách vzduchu, jak je celoroční klima na ostrově Chios přívětivé. Turisty bude zajímat zejména jarní období. V březnu se mohou těšit při svých procházkách na teploty přes 13 °C a v dubnu přes 17 °C. Atraktivním měsícem pro poznávání ostrova je květen, kdy teploty sahají k 22 °C.

Letní období je jako dělané k odpočinku na pláži. Teploty v červnu ukazují 26 °C, v červenci 29 °C a v srpnu až tropických 30 °C. V září Vás přivítají teploty 25 °C a v říjnu 20 °C. Pokles o 4 °C nastává v listopadu. Zimní čas připomíná naše jaro. Teploty se drží mezi 11 až 13 °C, ale hojně prší. Více o počasí v Řecku.

Období přeháněk a slunce

Přemýšlíte, zda do kufru přibalit deštník? V letním období nemusíte. V průměru prší pouze 2 dny v měsíci. Podzim je o něco deštivější, zejména říjen a listopad. To proprší až 9 dní v měsíci. V zimním čase byste na deštníky neměli zapomenout. Prší téměř každý druhý den.

V jarním čase je ostrov stále dostatečně zavlažován přeháňkami, a to v průměru 8 dní v měsíci. Nejvíce sluníčka vychytáte v létě a na začátku podzimu. Například v červenci slunce sálá až 14 hodin denně a v září 11 hodin denně.

Koupání od června do září

Moře se od zimy do jara prohřívá a v červnu dosahuje jeho teplota při pobřeží 22°C. V červenci hodnota teploty stoupá na 24°C. Teplotní vrchol nastává v srpnu, kdy má voda 25 °C.

Moře jen pozvolna chladne, a tak se na dovolenou vydejte klidně až v září. Teplota vody ukazuje 23°C a v říjnu svěžích 21°C. Až do dubna se teploty pohybují kolem 17°C a jejich opětovný vzestup nastává v květnu.

Graf

Předpověď počasí na Chiosu
KZ » Řecko » Chios (Řecké ostrovy) » Počasí Chios (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *